• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-6585-5
  • خبرنگار : 15233
  • منبع خبر : ----

در گفت‌وگو با ایسنا تاکید شد؛

حال تشکل‌های دانشجویی بد است

قائم مقام ستاد مرکزی جوانان و دانشجویان حزب اعتدال و توسعه در خراسان رضوی گفت: بعد از انتخابات  فعالین دانشجویی احساس می‌کنند از سمت دولت فراموش شده‌اند و تنها در زمان انتخابات است که بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند.

سینا عمرانیان در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: دغدغه همیشگی فعالان دانشجویی این بوده که بتوانند با خیال راحت فعالیت‌های خودشان را انجام دهند و فضای خوب تبادل آرا را در دانشگاه ایجاد کنند و مسائل سیاسی اجتماعی فرهنگی را به گوش مسولین برسانند.

وی با بیان اینکه در فضای کنونی کم‌توجهی دولت بزرگترین دغدغه فعالین دانشجویی است، گفت: در انتخابات ۹۶ همدلی تشکل‌ها و دانشجویان برای حمایت از دکتر روحانی زیاد بود ولی بعد از انتخابات  فعالین دانشجویی احساس می‌کنند از سمت دولت فراموش شده‌اند و تنها در زمان انتخابات است که بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند.

قائم مقام ستاد مرکزی جوانان و دانشجویان حزب اعتدال و توسعه در خراسان رضوی بیان کرد: دغدغه فعالان دانشجویان این است که آقای روحانی حس کند که حمایت‌های دانشجویی در موفقیت ایشان در انتخابات ریاست جمهوری ایشان موثر بوده است.

عمرانیان خاطرنشان کرد: بعد از اتفاقاتی که در دانشگاه آزاد رخ داد باید فعالان دانشجویی دانشگاه آزاد و دانشگاه دولتی را جدا کرد زیرا بعد از مدیریت جدید یک فضای ناامنی در دانشگاه ایجاد شد.

وی ادامه داد: فعالان دانشجویی دانشگاه آزاد که قبل از این تغییر مدیریت، پیشانی جنبش دانشجویی بودند و نسبت به فعالان دانشجویی دانشگاه‌های دولتی، فعالیت آزادانه‌ای داشتند ولی  متاسفانه بعد از تغییر مدیریت، رویه فضای حاکم بر فعالیت دانشگاه آزاد با قبل متفاوت شده است .

قائم مقام ستاد مرکزی جوانان و دانشجویان حزب اعتدال و توسعه یاد آور شد: بین سال‌های ۹۳ تا ۹۵ اوج فعالیت سیاسی در دانشگاه آزاد را داشتیم و فعالین سیاسی تشکل‌های دانشجویی به صورت مختلف با انواع و اقسام دیدگاه‌های سیاسی در فضای دانشجویی دانشگاه آزاد مشهد حضور داشتند و یک همزیستی مسالمت آمیزی بین تمام آرا و نظرات در دانشگاه آزاد وجود داشت.

وی عنوان کرد: بی‌انگیزه‌گی دانشجویان نشان می‌دهد که بر فعالین دانشجویی فشار آمده و تعهدهای مختلف از فعالین دانشجویی می‌گیرند و آن‌ها را محدود می‌کنند.

عمرانیان بیان کرد: به نظر من تنها راه فعال کردن تشکل‌ها آزادی عمل در چارچوب قانون و مقررات نظام است؛ البته همیشه در وهله‌ی اول تمام تشکل‌های دانشجویی پایبندی به اصول و قواعد و مقررات نظام هستند و نباید به فعالان دانشجویی به چشم فضای سیاسی‌گری نگاه کرد.

وی با اشاره به اینکه اگر 16 آذر 94 با را 16 آذر امسال مقایسه کنیم متوجه می‌شویم که چه قدر فضای دانشجویی متفاوت شده است، گفت: سال 94 ما  هر روز برنامه داشتیم ولی امسال فقط یک تشکل خاص برنامه دارد که قبل از سال 92 قدرت زیادی داشت و در حال حاضر هم قدرتمند شده است.

وی با اشاره به اینکه آقای رئیس جمهور در وعده‌های انتخاباتی خود فرمودند ما دانشگاه امن می‌خواهیم نه امنیتی، گفت: هیچ کس حاضر نیست در صورتی که فعالیت سیاسی اجتماعی فرهنگی به صورت خاصی تفسیر شود به فعالیت بپردازد.

قائم مقام ستاد مرکزی جوانان و دانشجویان حزب اعتدال و توسعه با بیان اینکه حد فاصل 93 تا 95 شکوفایی تشکل‌ها را داشته‌ایم، اظهار کرد:  فعالین دانشجویی باید حس کنند که فارغ از درگیری‌های سیاسی به آن‌ها نظر می‌کنند و آن‌ها فقط پیشرو جریان دانشجویی و در تلاش بیان دغدغه‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، صنفی دانشجویان هستند.

وی افزود: متاسفانه اکنون شاهد بازی‎های سیاسی در فضای دانشگاه هستیم و دغدغه‌های صنفی فراموش شده و اکنون تنها غلبه یک جریان سیاسی بر یک جریان سیاسی دیگر است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: