• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-10187-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

معاون فرهنگی سپاه پاسداران:

بزرگترین دانشگاه مقاومت، دفاع مقدس است

معاون فرهنگی سپاه پاسداران گفت: بزرگترین دانشگاه مقاومت، دفاع مقدس بوده و پیروزی‌های امروز متاثر از دفاع مقدس است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سردار محمدرضا نقدی شب گذشته در مراسم اختتامیه نمایشگاه ملی دفاع مقدس در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد اظهار کرد: نمایشگاه امسال امری بسیار ارزشمند بود زیرا که در  جوار حرم  مطهر رضوی و در سالی که این شهر با نام  مشهد ۲۰۱۷ مزین  شده برگزار شد.

وی ادامه داد: همزمان با این نمایشگاه 6 هزار عنوان کتاب جدید و رونمایی از 50 کتاب جدید شکل گرفته است اما هنوز در فرهنگ کتابخوانی و مطالعه و در حوزه کتاب‌های دفاع مقدس به جایگاه واقعی خود دست پیدا نکردیم. 

معاون فرهنگی سپاه پاسداران با بیان اینکه اسلام با فرمان خواندن آغاز می‌شود، تاکید کرد: علاوه بر آن بر فرهنگ کتابخوانی نیز تاکید بسیاری می‌شود و همچنین این مورد تاکید مقام معظم رهبری واقع گردیده است. 

سردار نقدی با اشاره به اینکه باید فرهنگ کتابخوانی و ترویج آن را اولویت  قرار دهیم، تاکید کرد: باید این فرهنگ را در کودکان  نیز نهادینه کنیم و در این راستا نیز از فیلم‌های سینمایی با این مضمون نیز  بهره ببریم.

وی تصریح کرد: علاوه بر آن در این امر از دستگاه‌های مربوطه نیز کمک بگیریم و برای کمک به این فرهنگ تسهیلاتی را لحاظ کنیم.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران با بیان اینکه بزرگترین دانشگاه مقاومت دفاع مقدس بوده و پیروزی‌های امروز متاثر از دفاع مقدس است، عنوان کرد: امروزه مقام معظم رهبری برای پیروزی‌های آتی کشورمان وعده‌های محکمی داده اما لازمه آن را بیرون آمدن از جهالت دانسته است. 

سردار نقدی گفت: وجود شخصیت‌های بزرگ در دفاع مقدس برای مقاومت امروز منطقه الهام‌بخش بوده باید این پیروزی‌ها را ادامه دهیم.

در ادامه این مراسم علی احمدی رئیس حوزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با بیان اینکه نگاه به دفاع مقدس از  حوزه معرفتی بسیار مهم است، عنوان کرد: باید در حوزه‌های معرفتی بیشتر ورود پیدا کنیم و به منابع دفاع مقدس بیشتر آگاه شویم. 

وی ادامه داد: با وارد شدن به حوزه‌های معرفی نسل‌های آینده ما نیز با این فرهنگ  آشنا شده و آن را درک خواهند کرد.

احمدی افزود: همچنین باید بستر انتقال فرهنگ دفاع مقدس را به گونه‌ای گسترش دهیم تا منجر به ایجاد جامعه سالم و آگاه شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: