• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-8690-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

توزیع بیش از 500میلیون ریال اقلام در بین اهالی روستاهای زلزله‌زده بخش رضویه

معاون استاندار و فرماندار مشهد گفت: بیش از 500میلیون‌‌‌‌‌‌‌ریال اقلام لوازم خانگی بین اهالی 14 روستای زلزله‌زده بخش رضویه شهرستان مشهد توزیع شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط‌عمومی فرمانداری مشهد، محمدرحیم نوروزیان در آیین اهدای کمک‌های بخشداری بخش رضویه، دهیاری‌ها و کمیته امداد امام خمینی(ره) به خانواده تحت پوشش این کمیته در بخش رضویه اظهار کرد: همزمان با میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) کاری که از مدت‌ها قبل توسط بخشداری، دهیاری ها، شورای اسلامی بخش و کمیته امداد امام خمینی(ره) آغاز شده بود، به سرانجام رسید. این اقدامات در راستای کمک به خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) بود که خیرین نیز در آن مشارکت داشتند.

وی ادامه داد: کمک های خوبی در قالب حدود 13 نیسان بار جمع آوری شد که عمدتا لوازم خانگی است و ارزش آن به بیش از 500 میلیون ریال می رسد که بین خانواده های محروم 14 روستای در حال بازسازی تقسیم شد.

نوروزیان عنوان کرد: خانه های این روستاییان نیز بازسازی شده که امیدواریم با این وسایل نویی آغازی مجدد برای زندگی خود داشته باشند. در زلزله اخیر بخشداری، سپاه، نیروی های امدادرسان و همه دستگاه ها تلاش داشتند به مردم آسیب دیده کمک رسانی کنند. در واقع قرارگاه موقتی در دوراهی کلاته حاج علی دایر شد و کمک های خوبی به منطقه رسید.

معاون استاندار و فرماندار مشهد اضافه کرد: گرچه در ابتدای کار همه توجهات به سفیدسنگ و فریمان متمرکز بود، به این دلیل که کانون زلزله در این منطقه به وقوع پیوست، در عین حال با تلاش های صورت گرفته خوشبختانه با آخرین پیگیری های صورت گرفته پیشرفت کار قابل قبول بوده و در این میان باید از همه دستگاه ها و مردم زلزله زده تشکر فراروان داشت.

نوروزیان با بیان اینکه اگر این همکاری و همیاری نباشد، کارها پیش نخواهد رفت، گفت: قطعا برکت و موفقیت هم در همین همکاری و همیاری ها نهفته است و اگر وحدت، انسجام و همدلی در کار باشد، به مشکلی بر نمی خوریم ولی اگر تفرقه و اختلاف باشد، حتی با وجود امکانات کافی، باز هم به جایی نخواهیم رسید.

وی تصریح کرد: قطعا اشکالاتی هم در کار ما وجود دارد ولی باید این مسایل را با همکاری و جدیت حل نمود ولی خوشبختانه در همان موعدی که وعده داده شده بود، تقریبا اکثر مساکن آسیب دیدگان ساخته شده و در حال اتمام است. مشکل مربوط به اماکن دام روستاییان نیز حل شده و قرار است مجوز لازم داده شود تا مراکز نگهداری دام مردم منطقه نیز حل شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: