• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-11586-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

شرکت هیوندای، باتری 50 درصد بزرگتر از باتری تسلا ساخته است

سیستم باتری تسلا در استرالیا که بزرگترین باتری جهان نام گرفته است پایدار نخواهد بود و باتری هیوندای این نام را از آن خود خواهد کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از اینهبیتت، دست‌اندرکاران سیستم‌های انرژی و الکتریکی هیوندای در حال ساخت یک سیستم ذخیره‌سازی باتری یون لیتیوم 150 مگاواتی در کره جنوبی هستند که 50 درصد بزرگتر از سیستم تسلا در استرالیای جنوبی است.

باتری هیوندای در کره جنوبی در ماه فوریه آماده خواهد شد و این شرکت قراردادی با شرکت ذوب فلزات Korea Zinc برای این سیستم با هزینه 45 میلیون دلار بسته است. شرکت Korea Zinc از این باتری برای ذخیره‌سازی در پالایشگاه Ulsan استفاده خواهد کرد.

مدیر مالی جدید بلومبرگ اظهار کرد: ماسک با تعیین یک مبنا و چگونگی نصب  سیستم باتری خود را راه‌اندازی کرد و در نتیجه هزینه‌ها را در برنامه‌های ذخیره‌سازی انرژی در بسیاری از مناطق جهان کاهش داد.

هیوندای الکتریک در اوایل سال 2017 توسط کشتی‌سازان صنایع سنگین Hyundai ایجاد شده است. این شرکت از آن زمان به بازار ذخیره‌سازی انرژی تبدیل شده و پیش‌بینی می‌شود در بازار جهانی از 2.6 میلیارد دلار در سال گذشته به 29.2 میلیارد دلار تا سال 2025 ارتقا یابد.

یونگ یانگ جول مدیر هیوندای الکتریک گفت: بازار انرژی در جهان به دلیل گسترش منابع انرژی جدید، منابع تجدیدپذیر و روند کاهش استفاده از منابع انرژی به سرعت در حال تغییر است. هدف ما نیز ورود به بازارها از طریق سیستم‌های رقابتی فناوری و تجزیه و تحلیل داده‌ها بر اساس تجربه‌های مختلف  بازار است.

بلومبرگ اعلام کرد: قیمت باتری تقریبا از سال 2014  تا اندازه‌ای کاهش یافته و با هر بار ذخیره جهانی باتری قیمت‌ها 19 درصد کاهش می‌یابد.

هیوندای الکتریک اخیرا سیستم ذخیره‌سازی انرژی 51.5 مگاوات ساعت ( ESS ) را در صنایع سنگین Hyundai Ulsan ساخته است که این سیستم بهره‌وری مصرف انرژی را افزایش خواهد داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: