• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-12386-5
  • خبرنگار : 15235
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شتاب دهنده بین المللی کد گرجستان تاکید کرد؛

ضرورت توسعه کارآفرینی با رویکرد بین‌المللی

مدیرعامل شتاب دهنده بین المللی کد گرجستان بر ضرورت توسعه کارآفرینی با رویکرد بین‌المللی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر محمد عرفان صبح امروز در نشست همکاری‌های بین رشته‌ای و چند ملیتی برای تجاری‌سازی دانش و ایده‌ها در حاشیه جشنواره کارآفرین شو که در دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، عنوان کرد: ساینس تک پلاس یعنی کارآفرینی که مبتنی بر علم و فناوری باشد. تمرکز ما در ساینس تک پلاس بر روی کشورهای اکو است، چون بدون این کشورها نمی‌توان کارآفرینی بین المللی را ارتقاء داد.  

وی با بیان اینکه کمتر کسی علم کارآفرینی را می‎داند، خاطرنشان کرد: در حوزه کارآفرینی که مبتنی بر علم و فناوری هیچ گونه محدودیت سیاسی وجود ندارد و بسیار راحت می‌‎توان وارد بازار کارآفرینی شد و با سایر کشورهای قرارداد امضا کرد.
 
مدیرعامل شتاب دهنده بین المللی کد گرجستان افزود: در این حوزه حدود یک میلیارد جمعیت وجود دارد که دارای بیش از 10 تریلیون تراکنش‌های مالی در سال انجام می دهند، یعنی یک بازار بسیار بزرگ که نه مشکل ویزا دارد، نه محدودیت‌های سیاسی و نه حساسیت های خاصی وجود دارد.

عرفان ادامه داد: کارآفرینی بر دو محور توجیه اقتصادی که هزینه های اولیه راه‌اندازی و بازار هدف را داراست و توجیه اجرایی که مبتنی بر ICT، نیاز به مجوزهای پیچیده  و زمان برای اجراست، تمرکز دارد.

وی تصریح کرد: ما انتظار نداریم کارآفرینان از همان ابتدا وارد کارآفرینی بین المللی شوند، اما انتظار داریم از همان اول چشم اندازهای بین المللی شدن را داشته باشند.

مدیرعامل شتاب دهنده بین المللی کد گرجستان اظهار کرد: هدف ما ساماندهی یک شبکه دانشجویی، سرمایه گذار و اتاق فکری است تا هرسه ماه یک کارگاه برگزار ‌شود. شعار ما دیجیتال سازی علم برای نسل آینده یعنی رویت پذیری جهانی ایده های دانشجویان و همه افراد است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: