• سه شنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۹
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9610-991-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

یک مدرس خدمات هتلداری و گردشگری مطرح کرد:

تضمینی هست که درآمد افزایش عوارض، صرف زیرساخت‌های گردشگری شود؟

یک مدرس خدمات هتلداری و گردشگری گفت: چه تضمینی وجود دارد که درآمد ناشی از افزایش عوارض خروج از کشور، صرف توسعه زیرساخت‌های گردشگری شود.

امیرسامان سا‌یه‌بان در گفت‎وگو با ایسنا منطقه خراسان، اظهار کرد: اینکه زیرساخت‌های گردشگری تقویت شود امر مطلوبی است، اما در این خصوص هیچ تضمینی وجود ندارد، چنانکه بیش از 25 تا 30 سال است باوجود نوسازی ناوگان ریلی، زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی ما تغییری نکرده است.

وی درباره این موضوع که با افزایش عوارض، ایرانگردی رونق می‌گیرد و زیرساخت‌های آن توسعه می‌‎یابد، خاطرنشان کرد: گردشگری داخلی تقویت خواهد شد و ممکن است وضعیت آن حدود 10 تا 20 درصد رشد را شاهد باشد که البته مقدار آن خیلی کم خواهد بود.

این مدرس خدمات هتلداری و گردشگری ادامه داد: اما هدف دیگر آن، یعنی درآمدزایی برای دولت، کاملا محقق می‌شود، چراکه کسانی که تمکن مالی داشته باشند و قبلا نیز سفر خارجی را ترجیح می‌دادند این عوارض را پرداخت خواهند کرد.

سا‌یه‌بان درباره سایر پیامدهای تصویب این لایحه بیان کرد: تصویب این لایحه و بالارفتن هزینه سفر خارجی به کار آژانس‌های مسافرتی ضربه خواهد زد و برای کثیرالسفرها نیز اصلا به‌صرفه نیست.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: