• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9610-1191-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

مدیر پایگاه میراث فرهنگی توس:

مقبره منسوب به امام محمد غزالی تا نوروز 97 ساماندهی می‌شود

مدیر پایگاه میراث فرهنگی توس اعلام کرد که طرح ساماندهی مقبره منسوب به امام محمد غزالی را با مشارکت شهرداری مشهد آماده کردیم و احتمالا تا نوروز 97 امسال ساماندهی می‌شود.

احسان زهره‌وندی در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خراسان، اظهار کرد: پس از حکم دادستانی 240 هکتار معدن غیرمجاز در محدوده منطقه تاریخی توس تعطیل شدند، تردد کامیون‌ها به حداقل رسیده و برنامه‌ریزی شده است که شورای ترافیک 3 دوربین اعمال جریمه در مسیرهای این بافت تاریخی نصب کند.

وی یادآور شد: فقط حدود دو معدن مجوزهایی را از سازمان صنعت، معدن و تجارت و سایر سازمان‌ها داشتند که قرار است با نظارت‌هایی فعالیت داشته باشند اما به طور یقین تردد کامیون‌ها خیلی کم شده است.

مدیر پایگاه میراث فرهنگی توس ادامه داد: همچنین ما و شهرداری منطقه 12، بر وضعیت ساخت‌وسازها نظارت می‌کنیم. ضمن اینکه باید اشاره کرد که طرح تفصیلی، سیاست‌هایی را برای کل منطقه و نهادهای مختلف از جمله شهرداری، اداره کل راه و شهرسازی و میراث فرهنگی و گردشگری معین می‌کند.

وی درباره تدوین طرح تفصیلی برای این منطقه بیان کرد: مشاور طرح اداره کل راه و شهرسازی استان و مشاور نیز یک شرکت خصوصی است که طرح را تهیه می‌کند، البته چون این بافت، تاریخی و فرهنگی است در تمام جلسات مربوط به طرح ما نیز حضور داریم.

زهره‌وندی گفت: اگر طرح تفصیلی ابلاغ شود 90 درصد مشکلات مربوط به نحوه ساخت و سازها، کاربری‌ها، تردد کامیون‌ها و... حل می‌شود. قول مساعد داده شده است که 6 تا 7 ماه آینده طرح تهیه شود پس از آن باید در شورای عالی شهرسازی و معماری تصویب و سپس اجرایی شود.

وی درباره بودجه مجموعه توس تصریح کرد: وضعیت اعتبار مجموعه اصلا خوب نیست و به‌گونه‌ای است که نمی‌توانیم عملیات عمرانی و مرمتی را انجام دهیم، اما اگر بودجه‌ای که مشخص می‌شود تخصیص یابد می‌توان اقدام مناسبی را انجام داد.

مدیر پایگاه میراث فرهنگی توس اضافه کرد: از بودجه سالانه ما، تنها یک‌هشتم آن تخصیص یافته که مبلغ حدود 220 میلیون تومان است و حدود 800 میلیون تومان از این مبلغ صرف حقوق کارکنان مجموعه برای نگهداری آن می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: