• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۲
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9610-2788-5
  • خبرنگار : 15169
  • منبع خبر : ----

مشکی‌پوشان قید بازی در استادیوم مدرن را زد

مالک باشگاه مشکی‌پوشان می‌گوید با توجه به این خصوصی بودن این باشگاه، از پس پرداخت رقم اجاره ورزشگاه امام رضا (ع) برنمی‌آید. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، بر خلاف صحبت‌های مطرح‌شده در روزهای اخیر و اعلام سازمان لیگ فوتبال کشورمان مبنی بر برگزاری دیدار سپیدرود رشت و مشکی‌پوشان در ورزشگاه امام رضا، این دیدار در ورزشگاه ثامن برگزار می‌شود.

با وجود موافقت شورای تامین در خصوص برگزاری دیدار خانگی مشکی‌پوشان در ورزشگاه امام رضا (ع) گویا این بار عدم توافق مالی میان این باشگاه و موسسه تربیت‌بدنی آستان قدس رضوی بوده که سبب شده دیدار به ورزشگاه ثامن منتقل شود.

تربیت‌بدنی آستان قدس رضوی برای اجاره این ورزشگاه برای بازی مشکی‌پوشان و سپیدرود رقم 50 میلیون تومان را در نظر گرفته‌بوده که البته بنا بر اعلام مالک باشگاه مشکی‌پوشان، پرداخت چنین ارقامی از توان این باشگاه خارج است.


عباسی: قید ورزشگاه امام رضا (ع) را زدیم

محمدرضا عباسی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص انتقال دیدار مشکی‌پوشان و سپیدرود به ورزشگاه ثامن اظهار کرد: بخش خصوصی هستیم و توان مالی زیادی نداریم. از هواداران مشکی‌پوشان عذرخواهیم که نمی‌توانیم ورزشگاه درون شهر را برای رفاه حال آنان در اختیار بگیریم، امیدواریم با مساعدت شورای شهر و شهرداری اتوبوس‎هایی از اقصی نقاط شهر در نظر گرفته‌شود تا بتوانیم از نعمت یار دوازدهم در مصاف حساس با سپیدرود بهره‌مند شویم.

وی افزود: یک بار برای همیشه قید ورزشگاه امام رضا(ع) را زدیم، ارقامی که برای استفاده از این ورزشگاه پرداخت کنیم بالاتر از توان ماست، البته به تربیت بدنی آستان قدس هم حق می‌دهم. اگر شهرداری و استانداری می‌توانند در این رابطه به ما کمکی کنند که چه بهتر وگرنه بازی‌های ما تا پایان فصل در ورزشگاه ثامن برگزار می‌شود.

عباسی با اشاره به اینکه تیم‌های مشهدی آشنایی با زمین چمن ورزشگاه امام رضا(ع) ندارند، تصریح کرد: ما یک بار و پدیده دو بار در این ورزشگاه به میدان رفتیم و نتیجه نگرفتیم. حتی یک جلسه تمرینی هم نمی‌توانستیم در این زمین چمن برگزار کنیم تا بازیکنان با چمن آشنا شوند، نتیجه هم این می‌شد که تیم‌های مشهدی در این زمین نتایج خوبی کسب نکردند.

مالک باشگاه مشکی‌پوشان گفت: دیگر نام این ورزشگاه را به زبان نمی‌آوریم و از مسئولین مربوطه ممنونیم که یک بار به ما اجازه دادند دیدار خود را در این ورزشگاه برگزار کنیم. از اینجا به بعد اگر دوستان در توان‌شان بود که تسهیلاتی برای ما در نظر بگیرند ممنون می‌شویم وگرنه در همان ثامن دیدارها برگزار می‌شود. از اداره کل ورزش و جوانان و مجموعه ثامن هم ممنونیم که چه برای تمرین و چه برای مسابقات توانسته‌ایم تاکنون از ورزشگاه ثامن استفاده کنیم. 


روابط عمومی تربیت بدنی آستان قدس رضوی :
به فدراسیون درخواست کارگروه تعیین قیمت داده‌ایم

روابط عمومی تربیت‌بدنی آستان قدس رضوی در این رابطه اعلام کرد: آستان قدس رضوی  با معیار قرار دادن تعالیم دین مبین اسلام در کنار توجه ویژه به امور معنوی و مسائل مذهبی ، به ورزش و تربیت بدنی به عنوان نیاز روز افزون در میان زائران و مجاوران مضجع منور امام مهربانی ها توجه ویژه ای داشته و بر این اساس امکانات ورزشی متعددی را در سطح شهر مشهد و برای استفاده عموم مردم ایجاد نموده است. اصلی ترین سیاست و مهمترین دلیل ورود این آستان مقدس به حوزه ورزش ،ارتقاء-  گسترش و تعمیق باورهای دینی ،تربیتی و فرهنگی به عنوان هویت بخشی فرهنگی به  ورزش مورد نظر بوده که باید مورد توجه و مداقه همه ورزش دوستان  و تماشاگران قرار گیرد.

ورزشگاه امام رضا (ع) که به گفته کارشناسان و مسئولین ورزشی-فرهنگی و حتی سیاسی به عنوان مدرنترین ورزشگاه کشور شناخته شده حاصل مدیریتی برخاسته از تعالیم اسلامی و برای ترویج ورزش و توجه به سلامتی و نشاط اجتماعی احداث و به بهره برداری رسیده است. با توجه به برگزاری چند بازی اخیر فوتبال در ورزشگاه امام رضا (ع)  علاوه بر دسترسی آسان تماشاگران به عنوان مهمترین سرمایه ورزش فوتبال ، محدودیت ترافیکی ،امنیتی و سایر موارد مرتبط در این حوزه روبرو نبوده است که این عملکرد مطلوب می تواند مسیری پویا و افق روشنی را برای تمهید و ساخت سایر ورزشگاه ها در مرکز سایر  شهرها فراهم نماید 

علاوه بر ضرورت حفظ و صیانت از موقوفه جهت نگهداری از این سرمایه ارزشمند ملی، وظیفه اصلی خادمان ورزشی حضرت رضا علیه السلام  است تا با ارائه  دستورالعمل ها و شرایط استفاده و بهره برداری اصولی و منطقی از این ورزشگاه که متعلق به جامعه ورزش و عموم  مردم است آن را  برای آینده فوتبال کشور و همه تماشاگران فهیم مراقبت و نگهداری نمایند.

با عنایت به مواد فوق این موسسه طی مکاتبه ای با فدراسیون فوتبال در خواست یک کارگروه خبره جهت تعیین اجاره بهای ورزشگاه نموده است و تا مشخص شدن این موضوع ، پرداخت بخشی از هزینه های جاری ورزشگاه در قالب عقد قرارداد  و لزوم پایبندی به مفاد قرارداد از سوی باشگاه ها و هیات فوتبال استان  از دیگر تدابیر این موسسه جهت این مهم خواهد بود. بدون تردید جامعه فهیم ورزش استان این دغدغه ها را درک خواهند نمود و انتظار این است تا سایر نهاد های شهر مقدس مشهد هم در حد امکان با تقویت منابع مورد نیاز ورزش همچون گذشته و با کمک به باشگاه های ورزشی شرایط بهبود و موفقیت ورزش حرفه ای در استان را فراهم نمایند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: