• پنجشنبه ۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-3190-5
  • خبرنگار : 15100
  • منبع خبر : ----

مدیر مهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز خراسان رضوی:

اعتباری بالغ بر 30 میلیارد تومان براي گازرساني به 5000خانوار در شهرستان فیروزه

مدیر مهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز خراسان رضوی گفت: برای گازرسانی به شهر همت‌آباد و 26 روستا اعتباری بالغ بر 30 میلیارد تومان براي 5 هزار خانوار در شهرستان فیروزه هزينه شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حسن افتخاری مدیر مهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز خراسان رضوی ششم دي‌ماه در مراسم افتتاح خط انتقال و گازرسانی به شهر همت آباد در فیروزه عنوان كرد: برای گازرسانی به این شهر و 26 روستا 13 کیلومتر خط انتقال به همراه یک ایستگاه دروازه ورودی شهر توسط همکاران ما در شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران انجام شده و 240 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع. 4364 انشعاب گاز، 6 ایستگاه تقلیل فشار شهری و 2 ایستگاه حفاظت از زنگ زدگی، برای مجموع این شهر و 26 روستا اعتباری بالغ بر 30 میلیارد تومان هزینه برای حدود 5000 خانوار شده است.

وي ادامه داد: پروژه همت آباد همزمان با دیگر پروژه‌های استان و توسط مهندس جهانگیری معاون اول رئیس جمهور افتتاح خواهد شد و مجموع این پروژه‌ها باعث می‌شود که 180 روستا در استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند شوند.

افتخاري گفت: مجموع اعتباری که در بخش داخلی روستاها و شهرها انجام گرفته منهای اعتباری که همکاران در شرکت مهندسی توسعه انجام داده‌اند، 130 میلیارد تومان است که این روستاها در شهرستان‌های فیروزه، قوچان، تربت جام، زاوه، باخرز، گناباد، مشهد، چناران، داورزن، نیشابور و سبزوار هزینه شده است.

وي اظهار كرد: علاوه براین امروز عملیات اجرایی خط انتقال گاز تربت حیدریه به کاشمر شروع خواهد شد، همچنین عملیات اجرایی گازرسانی در داخل شهر بار و 147 روستا دیگر نيز آغاز خواهد شد. مجموعا 17657 خانوار به ازای این پروژه‌ها که امروز آغاز خواهد شد در آینده از نعمت گاز بهرمند مي‌شوند.

افتخاري افزود: در حال حاضر و سال قبل بیشترین میزان شبکه شهری اجرا شده در بین تمامی استان‌های کشور را در خراسان رضوی شاهد بودیم و امسال در هر روز در استان یک روستا به شبکه سراسری گاز خواهد پیوست و علاوه بر آن عملیات اجرایی گازرسانی به یک روستا آغاز می شود.

وي گفت:  استفاده از این نعمت الهی بایستی به شرط شکرگذاری باشد و بهترین شکرگذاری این است که به صورت بهینه و درست مصرف شود، كه کمک به اقتصاد خانوار است و موجب می‌شود که بخش دیگری از هموطنان از این نعمت الهی استفاده کنند و مهم‌تر از آن استفاده ایمن است.

مدیر مهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز خراسان رضوی بيان كرد: متأسفانه در زمستان بیشترین آمار مرگ و میر استفاده از گاز طبیعی در زمینه دودکش ها را داریم، گاز طبیعی هم مثل سوخت‌های فسیلی وقتی میسوزد تولید دوده می‌کند که بسیار سمی و خطرناک است که به قاتل نامرئی معروف است و مرگ خاموش را در پی دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: