• پنجشنبه ۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-3690-5
  • خبرنگار : 15102
  • منبع خبر : ----

معاون اول رئیس جمهور:

خواف به یکی از قطب‌های صنعتی و معدنی کشور تبدیل خواهد شد

معاون اول رییس جمهور گفت: یکی از قطب‌های صنعتی و معدنی کشور در  شهر خواف در حال شکل گیری است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان اسحاق جهانگیری امروز 7 دی ماه در آیین بهره‌برداری از دو طرح فولادی در سنگان خواف اظهار کرد: معادن سنگ آهن سنگان جزو بزرگترین معادن سنگ‌آهن جهان هستند و به همین دلیل کارهای انجام شده در این منطقه منحصر بفرد است.

وی عنوان کرد: بهره‌برداری از طرح‌های معدنی سنگان خواف علاوه بر توسعه شهرستان خواف، بر رشد و توسعه استان‌های خراسان رضوی و جنوبی هم تاثیر خواهد.

رییس ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت و ایمیدرو هم برای اکتشاف معادن و هم برای راه‌اندازی آنها برنامه دارد. این موضوع جزء اقتصاد مقاومتی است.

جهانگیری تاکید کرد: وقتی پیمانکار می‌گوید با بکارگیری نیروی انسانی و مهندسان داخلی و استفاده از تولیدات داخلی این طرح‌ها را ساخته است این خود نشانگر اجرای اقتصاد مقاومتی در این منطقه است.

وی سرمایه گذاری بخش خصوصی با نظارت دولتی همچون سرمایه گذاری بانک ملی در طرح صنعتی معدنی گروه توسعه ملی و بانک پارسیان در کارخانه کنسانتره سنگان را نکته دیگری از اجرای اقتصاد مقاومتی دانست.

معاون اول رییس جمهور به طولانی شدن اجرای برخی طرح های دولتی در کشور اشاره کرد و گفت: اجرای کارخانجات گروه توسعه ملی و اپال پارسیان که در کمتر از 32 ماه انجام شد مایه مباهات است.

وی تلاش مدیران و دست اندرکاران اجرای طرح‌های فولادی سنگان خواف را تحسین برانگیز خواند و گفت: عد‌ه‌ای در کشور خود را به آب و آتش می‌زنند و تلاش می‌کنند تا توسعه و اشتغال در مناطق محروم ایجاد کنند. از طرفی عده‌ای هم تلاش می کنند چوب لای چرخ کار این افراد بگذارند و آنها را آزار دهند و‌ دلسرد کنند.گویا بین این دو گروه تقسیم کار شده است.

جهانگیری تاکید کرد: همه به ایران، انقلاب اسلامی و مردم متعهد هستیم و می دانیم مردم تحت فشار اقتصادی هستند و باید کار و شغل ایجاد کنیم.توسعه راه آهن از مهمترین برنامه‌های دولت است. با بهره برداری از طرح هایی همچون راه آهن مشهد- زاهدان و طر‌ح‌های معدنی مشغول توسعه شبکه کشور هستیم.

وی کمبود آب را منحصر به خواف ندانست و گفت: محدودیت منابع آبی مشکل همه ایران است و با کمک همدیگر باید راهکاری پیدا و این مشکل را با هم اندیشی و یا انتقال آب برطرف کنیم.

معاون اول رئیس جمهور از مشترک خواف با افغانستان را یک ویژگی برای این شهرستان دانست و افزود: سرمایه گذاری 10 هزار میلیاردتومانی در طرح های معادن سنگ آهن سنگان خواف، این منطقه را به یکی از کانون های صنعتی و معدنی تبدیل خواهد کرد.

رییس ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي مردم خواف را نماد همزیستی ملی دانست و ادامه داد: جمهوری  اسلامی از شرایط ثبات، امنیت و اقتدار که نیازمند یک نظام رو به رشد و توسعه است برخوردار است و اقدامات توسعه با سرعت در سراسر کشور دنبال می شود.

وی گفت: توسعه کشور نیازمند تفاهم مشترک مابین تصمیم گیران است. برای توسعه باید بدانیم مسائل پیش رو چه مسایلی هستند و چه راهکاری می خواهد. 

به گزارش ایسنا با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت، جعفر سرقینی معاون معدنی وزیر صنعت، علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی، راضیه علیرضایی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی و دیگر مسئولین دو طرح کارخانه تولید 5 میلیون تنی گندله سازی اپال پارسیان و کارخانه کنسانتره 2 و نیم میلیون تنی کنسانتره توسعه ملی، به بهره برداری رسید.

معادن سنگ آهن سنگان با ذخیره بیش از 1 میلیارد و 200 میلیون تنی در 40 کیلومتری شهر خواف قرار دارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: