• جمعه ۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-2885-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

با بیان روایتی از تجمع دیروز مشهد؛

علم‌الهدی: مطالبات بر حق مردم غذای دشمن شد

امام جمعه مشهد با بیان روایتی از تجمع دیروز مشهد گفت: مطالبات بر حق مردم غذای دشمن شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: امروز مصادف با دو جریان است. جریان اول رحلت جان‌گداز خواهر کریمه امام هشتم(ع)، حضرت معصومه(س)، خواهران مؤمنه و متدینه ما بدانند الگوی انقلابی در برابر بینش آن‌ها خواهر کریمه امام هشتم(ع) است وجود مقدس این خانوم با فضیلت را به عنوان الگو در نظر داشته باشند.

وی ادامه داد: همچنین امروز مصادف با سال‌روز حماسه 9 دی است. حماسه 9 دی به عنوان روز بصیرت لقب گرفته است، یعنی بصیرت 9 دی در همه شئون این نظام و انقلاب ظهور و بروز داشت و در 9دی نمایشگاهی برای بصیرت مردم دلداده ولایت و رهبری در این نظام به وجود آمد، اما تداوم این بصیرت در این است مردم و نیروهای حزب‌الهی و انقلابی ما بصیرت 9دی را در فتنه‌شناسی ادامه دهند، چراکه فتنه در هر زمانی وجود دارد و فتنه تنها دستاویز دشمنان ماست.

علم‌الهدی با بیان اینکه «دشمنان ما در برابر اقتدار ما شکست خورده‌اند»، تصریح کرد: استکبار جهانی در برابر قدرت ما در منطقه و پایمردی مردم ما در همه عرصه‌ها با شکست روبه‌رو شده است.

وی با تأکید بر اینکه «فتنه تنها دستاویز دشمن ماست»، خاطرنشان کرد: نمونه این فتنه‌گری را در جریان دیروز مشهد شما دیدید. یک عده مردم خاص که مال‌باختگانی هستند که یک عده اشخاص آمدند بدون مجوز نهادهای اقتصادی راه‌انداخته‌اند، اموال و پول‌های مردم را گرفته‌اند، یا بر اثر ندانم‌کاری یا ناوارد بودن و یا بر اثر سوء نیت؛ این مردم مستضعف مفلوک، مال‌باخته شدند و هستی‌شان را دادند و بایستی یک نفر در این مملکت به فریاد این‌ها رسیده و مشکل این‌ها را حل کند.

امام جمعه مشهد افزود: چندسال پشت سر هم از این صندوق به آن صندوق، از این تعاونی به آن تعاونی و از این مؤسسه اعتباری به آن مؤسسه اعتباری به مالباختگان اضافه می‌شود. این‌ها به تنگ آمدند و آمدند تا خواسته خود را بخواهند. یک عده مردم ناتوان و آسیب‌پذیر هم در مقابل این گرانی‌های جان‌کاه به تنگ آمدند و آمدند مطالبات خود را ارائه دهند.

وی یادآور شد: مطالبات مردم هم در مسئله مقابله با گرانی و هم در مسئله تأمین هستی‌شان در مالباختگی بدون چون و چرا، مطالبات به حقی است. مردم در نظام جمهوری اسلامی دارند زندگی می‌کنند و بایستی مالشان محفوظ بماند و اولیات زندگی آن‌ها از نظر مسکن، زندگی و مسائل حیاتی تامین باشد. اگر بنا شد سطح گرانی بالا رود و زندگی مردم تأمین نشود، آن‌ها حق دارند مطالبه کنند و بخواهند. مسئولان باید به مطالبات مردم توجه کنند تا کارد به استخوانشان نرسد و بیایند وسط خیابان فریاد بزنند.

علم‌الهدی با اشاره به اینکه «مسئولان واقعاً باید برای مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم فکر کنند»، عنوان کرد: مشکل ما است که در حال حاضر در دستگاه‌های ما عواملی از تبار مرفه و خوش‌گذران هسنند که فکر قشر آسیب‌پذیر نیستند، جناب آقای وزیر نفت وقتی مردم می‌گویند گرانی بنزین قیمت همه اجناس را بالاتر برده و گران‌تر می‌کند، جواب این مطالبه این نیست که بنزین 1500 تومان از قیمت بنزین در همه کشورها کم‌تر است. کدام کشور کشوری که دارای منبع درآمدی نفت است یا کشوری که اولین یا دومین کشور تولید گاز در دنیاست. آیا قیمت بنزین در این کشورها از 1500 تومان بیش‌تر است یا کم‌تر است؟ شما یک کشور پیشرفته صنعتی که دارد دنیا را می‌چاپد مثال می‌زنید و او برای شما می‌شود نرخ بین‌الملل و بعد می‌گویید 1500 تومان خیلی بالا نیست.

وی ادامه داد: آقای عزیز این 1500تومان را در این اتومبیل‌های شاسی‌بلندِ خارجیِ آخرین سیستمِ میلیاردی نبین، این قیمت بنزین را در باک وانت‌بار فقیر مستضعفی ببین که می‌خواهد یک عائله 10 نفری را اداره کند. 

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: آقای معاون وزیر وقتی می‌گویند مرگ‌ومیر جاده‌ای زیاد است، نگو برای جلوگیری از مرگ‌ومیر جاده‌ای تعرفه خودروهای وارداتی را کم کنید تا مردم بروند خودروی خارجی بگیرند که ایمنی داشته باشد؛ این جواب نیست. جاده‌ای هراز 80 سال است که تعریض شده، 80 سال قبل در این مملکت چقدر ماشین در جاده مازندران بود، الان در همان پیچ‌وخم جاده 80 ساله این سیل عظیم اتومبیل می‌خواهد رد شود. جواب این نیست که خودروی خارجی بگیرند که اگر تصادف داشت ایمنی داشته باشد. آیا این جواب است؟ این حرف منطقی است؟

وی اضافه کرد: یک جاده شمال را شما در سه‌چهار دولت راه انداختید و با داشتن این همه مهندس و شرکت‌های راه و ساختمان در مملکت به کشورهای خارجی دادید و پولش را در جیب خارجی‌ها ریختید و الان بعد از گذشت سه‌چهار دولت این جاده شمال مانند الاغ در گل گیرکرده مانده، در جاده چالوس و هراز این همه مرگ‌ومیر وجود دارد. جوابش این نیست که بروید و خودروی خارجی بخرید که ایمنی داشته باشد، این‌ها جواب‌هایی است که کارد را به استخوان مردم رسانده است. 

علم‌الهدی با بیان اینکه «عزیزان مسئول ما، آقای وزیر، آقای وکیل، آقای نماینده تو با چه چیزی نماینده شدی، تو به چه قیمت وزیر شدی»، بیان کرد: این مملکت، مملکت آمریکایی بود و یک جاسوس و مزدور آمریکایی با یک خودکار 5هزاری وزارت پیدا می‌کرد و حکم وزارتش امضا می‌شد. آقای محترم ما صدها هزار شهید دادیم، خون این صدها هزار شهید را بر هر وزارتی تقسیم کن، ببین چند لیتر این خون‌ها قیمت وزارت و امارت و مسئولیت تو شده است. جواب این نیست که بروید و خودروی خارجی بخرید، جواب این نیست که قیمت بنزین از خیلی از کشورها پایین‌تر باشد.

وی ادامه داد: به مردم برسید و اگر به مردم برسید، مردم ما مردمی ارزشمند، با عاطفه و متدین هستند، مردم به این نظام و انقلاب ارادت، عقیده و عشق دارند و نماد آن را در راهپیمایی 22بهمن ببینید که چه می‌شود. همین مردم و همین قشر آسیب‌پذیر می‌آیند، این‌ها که با این نظام بد نیستند. 

امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه «با این مردمی که دیروز به خیابان آمدند حرف دارم»، تصریح کرد: مطالبات اولیه شما بر حق بود، از گرانی به تنگ آمدید بیاید و مطالبه کنید، مال‌باخته‌اید بیاید و مطالبه کنید، اما خواهران و برادرانی که دیروز هر چند کم تعداد به میدان شهدا آمدید، می‌خواهم به شما بگویم ما در یک انقلاب و نظامی هستیم که جلاد خنجر برنده را در دست دارد و گریبان محسن حججی را گرفته است، چشم او به لبه تیغ خنجر است، اما لبخند می‌زند که می‌خواهد سرش را در راه این نظام بدند. آن وقت شما حاضرید که محسن حججی سرش را بدهد، اما برای مطالبه جناب عالی یک عده اراذل اوباش جمع شوند و بگویند که «سوریه را ول کن، مشکل مارو تمام کن»؟

وی خاطرنشان کرد: آیا حاضرید برای مطالبه شما و گرانی این شعار را بدهند، این درست است؟ آیا این درست است که یک منافقینی که روسپی آمریکا و اروپا شده‌اند، رهبرشان یک زن روسپی آمریکایی بیاید و بگوید از شما تشکر می‌کنم؟ یعنی امام زمان(عج)، حجت امام زمان و همه حزب‌الهی‌های کشور غضب‌ناک هستند و یک زن روسپی اروپایی آمریکایی که رهبر منافقین است بگوید من تشکر می‌کنم. 

علم‌الهدی ادامه داد: آیا این درست است که شما غذا شوید برای رسانه‌های دشمنی که جز فتنه‌گری و تبلیغ هیچ دستاویزی برای سرکوبی ما ندارند، بیایند این نظام و انقلاب وابسته به ولایت بقیة‌الله را سرکوب کنند. حاضرید مطالبه شما به این قیت تمام شود و این درست است؟

وی با بیان اینکه «هیچ وقت با هر فراخوانی به عرصه نیایید»، عنوان کرد: ابتدا ببنید کسی که به شما می‌گوید به عرصه بیایید چه کسی است؛ شما فکر کردید اگر یک میدانی درست کردند برای مطالبه شما به نفع‌تان تمام می‌شود، این میدانی که برای مطالبه شما درست کردند می‌خواهند در این میدان بچه شهید تو را آتش بزنند، آیا حاضری برای مطالبات و گرانی به این میدان بروی؟ آیا واقعا وجدان ما اجازه می‌دهد این کار را بکنیم و این درست است؟

امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه «آن خاری که امروز چشم آمریکا و اروپا را کور می‌کند ثبات و امنیت این کشور است»، اظهار کرد: امروز دشمن به دنبال این است که این ثبات و امنیت را از بین ببرد و این گوهر گران‌بها را از ما بگیرند. مشکلات زندگی و معیشت ما نباید ابزار پیروزی دشمن بر ما شود. 

وی اضافه کرد: من امیدوارم مردم در راهپیمایی روز 9دی جوابگوی لجن‌پراکنی‌های یک مشت مزدور نابکار خارجی که دیروز به وسط مردم آمدند و مطالبه بر حق مردم را به هم زدند باشد و واقعیت این حرکت را به دنیا ثابت کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: