• شنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-4886-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

نایب رئیس اتحادیه‌ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی:

حیف دانشگاه‌های دولتی است که پولی‌سازی شوند

نایب رئیس اتحادیه‌ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی گفت: حیف دانشگاه‌های دولتی است که وارد مسائل پولی شوند.

دکتر محمد حسین طیرانی در گفت‌‍وگو با ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص حذف مراکز بین‌الملل و شبانه از دانشگاه‌های دولتی، اظهارکرد: دانشگاه‌های دولتی به هیچ عنوان نباید به دنبال توسعه نوبت‌های شبانه و  پردیس بین‌الملل باشند، چراکه واحدهای بین‌الملل تنها‌ مختص ثروتمندان است.

وی ادامه داد: دانشگاه‌های دولتی باید قداست خود را حفظ کنند و فقط به صورت روزانه به همان تعدادی که می‌توانند، آموزش دهند، نه اینکه به‌خاطر کسب پول دانشجویانی با سطح بسیار پایین بگیرند. دانشجویان با استعداد در روزانه قبول می شوند بنابراین من با دوره های شبانه، پردیس و بین الملل سخت مخالفم.
 
نایب رئیس اتحادیه‌ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی تاکید کرد: حیف دانشگاه های دولتی است که وارد مسائل پولی شوند؛ آن‌ها باید بودجه خود را از دولت تامین کنند و فقط به قشر مستعد جامعه بپردازند.

طیرانی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: دانشگاه‌های دولتی نباید بومی‌سازی شوند، ضمن اینکه باید امکانات خوابگاه و سلف را چنان افزایش دهند که دانشجو بتواند به راحتی درس بخواند. 

وی افزود: این دانشگاه های غیردولتی هستند که می‌توانند بومی سازی شوند و شده اند و این امر رضایت همه را در بردارد. بومی سازی دانشگاه های خصوصی به خصوص دانشگاه‌های برتر که 13 دانشگاه است، کار درستی نیست و ظلمی به دانشجویان باهوش شهرستانی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: