• دوشنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-5514-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد توضیح داد؛

چرایی تغییر نام ایستگاه‌های قطارشهری و بزرگراه میثاق

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیارت شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به مصوبه شورا، در خصوص چرایی تغییر نام ایستگاه‌های خط دوم قطارشهری و هم‌چنین بزرگراه میثاق به نام «آیت‌الله هاشمی رفسنجانی» توضیح داد.

احسان اصولی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، با اشاره به مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص تغییر نام بزرگراه میثاق به نام «آیت‌الله هاشمی رفسنجانی»، اظهار کرد: طرحی در دوره چهارم تنظیم شده بود که تکلیف کرده بودیم در مدت سه ماه کمیته نام‌گذاری و شهرداری را که این نام‌گذاری انجام شود. در این مدت بررسی‌های دقیق و متعددی انجام شد و با خانواده آیت‌الله هاشمی نیز گفت‌وگوهایی داشتیم و پیشنهادات مختلفی مطرح شد و پس از چند جلسه بررسی، نهایتاً ما به تغییر نام بزرگراه میثاق به نام «آیت‌الله هاشمی رفسنجانی» رسیدیم.

وی ادامه داد: بر این اساس، در آستانه سال‌روز وفات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بزرگراه میثاق در حد فاصل بلوار نمایشگاه تا بزرگراه آزادی را به نام مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ثبت کردیم که امروز در شورای شهر هم به تصویب رسید. ان‌شاءالله به‌زودی نام بلوار میثاق به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تغییر خواهد کرد.   

اصولی همچنین با اشاره به تعویض نام دو ایستگاه خط دوم قطارشهری، بیان کرد: همانگونه که می‌دانید در قطارشهری مشهد نام ایستگاه پایانی هر مسیر بر روی نشانگر آن قطار درج می‌شود با توجه به اینکه نام ایستگاه آخر خط دوم قطارشهری «ولایت» بوده و بر قطاری که به سمت انتهای طبرسی حرکت می‌کرد ولایت نام می‌گرفت و با توجه به اینکه مردم خیلی با این نام آشنا نبودند و ایستگاه طبرسی یک ایستگاه قبل از ولایت بود، جای این دو ایستگاه را عوض کردیم.

وی افزود: با توجه به این ایستگاه آخر را که در انتهای طبرسی قرار دارد «طبرسی» نام گذاشتیم و ایستگاه قبل از آخر را که پیش از این «طبرسی» نام داشت، «ولایت» نام‌گذاری کردیم و روی قطار نام «طبرسی» درج خواهد شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیارت شورای اسلامی شهر مشهد، تصریح کرد: همچنین درخواستی از شرکت «آبادگران» که از شرکت‌های قدیمی در حوزه ساخت‌وساز و عمران و تولید مسکن و کارآفرینی در کشور است و کارهای زیادی انجام دادند و خواستگاه آن مشهد است. درخواستی را دادند که قطعه ورودی بزرگراه شهید کلانتری تا درب مجتمع را به اسم خیابان آبادگران نام‌گذاری شود که در کمیته و کمیسیون نام‌گذاری شد و در شورا هم تصویب شد.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: