• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۸
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9610-2591-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

قائم مقام خانه تعاون‌گران خراسان رضوی:

درآمد اکوتوریسم می‌تواند بیشتر از نفت باشد

قائم مقام خانه تعاون‌گران خراسان رضوی معتقد است که اکوتوریسم بسیار بیشتر از نفت می‌تواند برای ما درآمد داشته باشد اما ما درست نمی‌دانیم که چگونه باید در این صنعت فعالیت کنیم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، هادی شاهی در همایش بررسی چالش‌ها و فرصت‌های صنعت بوم‌گردی خراسان رضوی که در هتل پردیسان مشهد برگزار شد، اظهار کرد: در کشور ما شخصی‌سازی در حوزه گردشگری صورت نگرفته است، اما برخی از کشورها این کار را انجام دادند چنانکه یک تیم چهار نفره چینی در مشهد خانه‌ای و وسیله حمل و نقل اجاره کردند و با لیدر خود که چینی است گردشگران را به ایران می‌آورند و از این راه کسب درآمد می‌کنند.

وی با بیان اینکه در حوزه اکوتوریسم از بسترهای الکترونیک استفاده نکردیم، افزود: بحث گردشگری روستایی در اکوتوریسم بسیار جدی است و ما در گردشگری روستایی باید بستری را برای حوزه الکترونیک در جهت معرفی جاذبه‌های گردشگری ایجاد کنیم اما در حال حاضر ما نمی‌دانیم در کدام فصل باید گردشگران را به شهرمان بیاوریم، اطلاعات دسته‌بندی از تور‌های گردشگری وجود ندارد و در حقیقت حوزه اطلاع‌رسانی دچار ضعف جدی است.

قائم مقام خانه تعاون‌گران استان با اشاره به اهمیت کسب مهارت در گردشگری گفت: قبل از کسب هرگونه تئوری در حوزه گردشگری، کسب مهارت بسیار مهم و حیاتی است که این موضوع را باید دانشجویان در رشته گردشگری و هتل‌داری جدی بگیرند.

شاهی با بیان اینکه خوشبختانه گردشگری روستایی در حال رونق گرفتن است، افزود: البته باید دید که سهم روستاها از اتوبوس گردشگران چیست، سهم آنان، فرهنگی که با خود به همراه می‌آورند، زباله‌ای که تولید می‌کنند و یا هر چیز دیگری است، در حالی که روستائیان باید از محل ورود گردشگر به روستای خود درآمد داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: در بحث اطلاع‌رسانی برگزاری جشنواره‌ها و جشن‌ها باید مورد توجه قرار بگیرد، به عنوان مثال ما در خراسان رضوی جشن گیلاس، جشن آلبالو و جشن زعفران را داریم که درباره فصل‌ها و زمان‌های آن باید اطلاع‌رسانی شود تا گردشگران بدانند چه زمانی به استان ما باید سفر کنند.

شاهی یادآور شد: اگر حمل و نقل درون شهری، استارتاپ‌ها را جدی می‌گرفت اکنون با پدیده‌ای به نام تاکسی‌های الکترونیک مواجه نمی‌شد. بنابراین ما نیز در حوزه گردشگری اگر به برگزاری استارتاپ‌ها توجه نکنیم ممکن است با یک پدیده مواجه شویم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: