• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۸
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9610-2691-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

مدیرکل حج و زیارت خراسان رضوی:

احساس نیاز به گردشگری شرط پیشرفت آن است

مدیرکل حج و زیارت خراسان رضوی گفت: ابتدا باید به صنعت گردشگری احساس نیاز کنیم تا این صنعت در کشور ما پیشرفت کند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، جواد شاد در همایش بررسی چالش‌ها و فرصت‌های صنعت بوم‌گردی خراسان رضوی که در هتل پردیسان مشهد برگزار شد، اظهار کرد: تا زمانی که هتل‌ها، رانندگان تاکسی و سایر خدمات‌دهندگان در حوزه توریسم احساس نیاز به گردشگری نکنند این صنعت پیشرفت نخواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: بزرگترین نعمتی که خداوند می‌توانست به ما بدهد و نعمات آن همیشگی و پایان‌ناپذیر باشد وجود مضجع شریف حضرت علی‌ابن موسی‌الرضا(ع) است. نفت تمام خواهد شد، ‌سایر منابع انرژی و طبیعی ممکن است در اثر آتش‌سوزی و خشکسالی  از بین برود اما برخی از نعمت‌ها هرگز از بین نمی‌رود.

در ادامه سردار ماشاءالله جان‌نثار، فرمانده مرزبانی استان عنوان کرد: بیش از 11 درصد اشتغال جوانان می‌تواند از صنعت توریسم تامین شود. این صنعت یکی از شاخصه‌های پیشرفت در هر کشور است و موجب ارتباط و گفت‌وگوی با ملت‌ها و اقوام، انتقال فرهنگ به کشورهای دیگر و برقراری تعاملات و مراودات با سایر کشورها می‌شود.

وی گفت: در واقع کشورهایی توانسته‌اند از مواهب گردشگری استفاده کنند که امنیت بیشتری را در کشور خود برقرار کنند و هر کشوری که دچار ناامنی شده از مزایای گردشگری محروم مانده است، چنانچه کشور ترکیه در جریان حوادث و انفجاراتی که رخ داد در حوزه گردشگری با چالش مواجه شد.

جان‌نثار با بیان اینکه مرزهای استان از زیبایی‌های شگفت‌انگیزی برخوردار هستند، افزود: مرز استان ما از باجیگران از حوزه قوچان آغاز می‌شود و انتهای آن به دشت سیرخون که با خراسان جنوبی همسایه است می‌رسد. این مرز دارای دره‌ها و ارتفاعات بسیار زیبایی است چنانچه طی چند روز گذشته در جریان بازدیدی که یکی از مدیران بانوی استان از یکی از مرزها داشت از زیبایی‌های آن شگفت زده شده بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: