• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-9186-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

ظهر امروز صورت گرفت؛

افتتاح سومین باشگاه دانشگاهی خانه صنعت، معدن و تجارت در مشهد

سومین باشگاه دانشگاهی خانه صنعت، معدن و تجارت با هدف تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه، امروز ظهر با حضور رئیس و مسئولان خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری مشهد افتتاح شد. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر علیرضا موحدیان، مدیر پژوهشی موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری مشهد امروز ظهر در افتتاحیه سومین باشگاه دانشگاهی خانه صنعت، معدن و تجارت در این دانشگاه، با تاکید بر اینکه حلقه آموزش در کشور ما تکمیل نمی‌شود، اظهار کرد: در  زمینه ارتباط دانشگاه با صنعت حرف‌های زیبایی گفته شده، ولی دانشجویی که از دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شود، از نظر مدیران صنعت، شرایط لازم را برای کار کردن ندارد. 

وی ادامه داد: ما باید به این نکته توجه کنیم که فارغ‌التحصیلان دانشگاهی ما با چه مهارت و دانشی از دانشگاه خارج می‌شوند. یکی از مشکلات مدیران صنعتی این است که نیروی خبره وکارآزموده برای کار خود پیدا نمی‌کنند. 

مدیر پژوهشی موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری مشهد با اشاره به ماموریت‌های خانه صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: در زمینه طرح اشتغال فارغ‌التحصیلان ما می‌توانیم تمام امکانات در حوزه پژوهشی دانشگاه را در اختیار خانه صنعت، معدن و تجارت استان قرار دهیم. 

موحدیان با اشاره به افتتاح سومین باشگاه خانه صنعت، معدن و تجارت در موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری، یادآور شد: امیدواریم افتتاح این باشگاه نقطه عطفی در ارتباط دانشگاه با صنعت باشد و بتوانیم انتظارات صنعت را تا حد توان برآورده سازیم.

احسان عظیمی راد،  مسئول مرکز تحقیقات برق و رباتیک موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری مشهد نیز در این مراسم عنوان کرد: هدف ما از ایجاد این مرکز تحقیقات تجاری‌سازی دستاوردهای دانشگاه، کارآفرینی، اشتغال و تربیت نیروی متخصص است.

وی، تربیت نیروی متخصص فراوان، اعتماد بالا به توان اجرا و بستن قرارداد با مبالغ پاییني‌تر را مهمترین مزیت‌های ارتباط دانشگاه با صنعت دانست و افزود: ما نظیر برخی از شرکت‌ها نیمه راه ‌کار را رها نمی‌کنیم، ولی ما نیازمند سرمایه گذار برای پروژه‌های خود هستیم تا کار تولید را به صورت جدی آغاز کنیم و در این زمینه از صنعت خواهشمندیم ما را به صنایع استان معرفی کند.  

مسئول مرکز تحقیقات برق و رباتیک موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری مشهد یادآور شد: حمایت مالی از طریق پرداخت وام، اختصاص کارگاه و آزمایشگاه از جمله مطالبات ما از صنعت استان است. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: