• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-9286-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی:

تضعیف امنیت ملی برابر با رکود رونق اقتصادی کشور است

دبیر  خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با اشاره به وقایع اخیر در کشور، گفت: تضعیف امنیت ملی برابر با خروج سرمایه‌گذاری و رکود رونق اقتصادی در کشور است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، فیروز ابراهیمی امروز در افتتاحیه سومین باشگاه دانشگاهی خانه صنعت، معدن و تجارت در موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری مشهد، تصریح کرد: اگر امروز شاهد تنش در کشور هستیم، باید بدانیم که بزرگترین دغدغه مردم یا به عبارتی پاشنه آشیل مشکلات ما مسائل اقتصادی است، اما  پیش نیاز رونق تولید  و تجارت در کشور آرامش است؛ زمانی که در حوزه تولید و تجارت کار می‌کنیم، ماه‌ها و سال‌ها تلاش می‌شود تا به بهره برسد. لذا افرادی که این تنش‌ها را در کشور ایجاد کرده‌اند، بدانند اولین پیامد این مشکلات اجتماعی، فرار سرمایه و افزایش مشکلات اقتصادی در کشور خواهد بود. 

وی اضافه کرد: تنها دستاورد این روشی که برخی افراد برای بیان مطالباتشان در کشور پیش گرفتند، دامن زدن به مشکلات اقتصادی و خروج سرمایه‌گذاران از کارخانه‌ها و تولیدات کشور است درحالی‌که دولت طی این مدت تلاش زیادی کرده تا به سرمایه گذاران خارجی ثابت کند ایران امن‌ترین کشور برای سرمایه گذاری است.

دبیر  خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با بیان اینکه ما وجود برخی معضلات را در کشور قبول داریم، اما باید بدانید که دورنما و چشم‌انداز نظام ما درست است، افزود: علی‌رغم این که می‌دانیم در هر یک از واحدهای صنعتی ما مشکلات فراوانی وجود دارد که تردیدی در آن نیست و اما باید جهت‌گیری درستی نسبت به این مسائل داشته باشیم.

ابراهیمی بیان کرد: طی یک ونیم سال بالغ بر 3 هزار میلیارد تومان بر حجم سرمایه گذاری صنعتی و معدنی استان افزوده شده است که این رقم بسیار بزرگی در استان و سطح کشور است ولی متاسفانه ما با این اعداد خیلی ساده برخورد می کنیم. ما وامدار یکسری تخریب‌ها هستیم، اما ترمیم سخت است، لذا انتظار داریم که در جامعه به این مشکلات دامن زده نشود.

دبیر  خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی از افتتاح چهارمین باشگاه دانشگاهی صخانه صنعت، معدن و تجارت در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در آینده نزدیک خبر داد و خاطرنشان کرد: ما با ایجاد این باشگاه‌ها در دانشگاه‌های استان توانستیم عامل اشتغال را در خانه صنعت، معدن تجارت استان ایجاد کنیم.

ابراهیمی ادامه داد: براساس آمار عامل اشتغال در خانه صنعت، معدن تجارت استان، از ابتدای سال تاکنون 400 نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی و سایر افراد از مراکز دیگر توانسته‌اند در بنگاه‌های صنعتی ما جذب شوند و هر روز بنگاه‌های تولیدی ما آگهی‌های استخدامی منتشر می کنند و روزانه حدود 50 فرصت اشتغال را به مردم معرفی می‌کنند اما طبیعی است که در کنار تمام این دستاوردها ما ریزش نیز داشته باشیم.

وی یادآور شد: بودجه پژوهشی خراسان رضوی یک میلیارد تومان است و با توجه به جمعیت استان، سرانه پژوهشی برای هر نفر 150 تومان در نظر گرفته شده است، حال باید گفت که با این سرانه چقدر می‌توان در حوزه پژوهشی استان کار کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: