• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-2484-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

رییس اتحادیه پوشاک مشهد خبرداد

قاچاق پوشاک در سال جاری به نصف رسیده است

رییس اتحادیه پوشاک مشهد گفت: میزان قاچاق پوشاک در سال جاری نسبت به سال گذشته به نصف رسیده است.

مهدی لسان طوسی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به سال گذشته میزان قاچاق پوشاک به نصف رسیده، ما نمی‌توانیم در قسمت‌های ورودی کالا به کشور نظارت لازم را انجام دهیم اما طی برخوردهایی که در سطح عرضه انجام شده خوشبختانه وضعیت قاچاق در استان تا حدودی بهبود یافته است.

وی با بیان اینکه عده‌ای از تولیدکنندگان ما نیز به بازار بازگشتند و این امر نیز در بهبود شرایط بازار پوشاک نیز تاثیرگذار بوده، عنوان کرد: همچنین افرادی که سرمایه‌های خود را در بخش‌های دلالی و واسطه‌گری برده بودند و با توجه به اینکه سودهای بانکی نیز کمتر شده است دیگری توجیهی برای ماندن پول در بانک‌ها نبود و به همین دلیل تعدادی از تولیدکنندگان ما به سوی بازار بازگشتند.

رییس اتحادیه پوشاک مشهد با اشاره به اینکه بعضی از واحدهای تولیدی ما جنس‌های تا عید خود را نیز فروختند، بیان کرد: همه این موارد فوق تاثیر بسیاری در بازار پوشاک داشته و این امر سبب شد که بعضی از این واحدهای جنس‌های خود را بفروشند.

لسان طوسی ادامه داد: ما باید به سمت کیفیت‌سازی و برندسازی نیز گام‌های موثر برداریم که اگر این اقدام به درستی شکل بگیرد در بخش برندها نیز می‌توانیم برندهای داخلی کشور خود را جایگزین برندهای خارجی کنیم.

وی در خصوص میزان تولیدات پوشاک نیز تصریح کرد: در حوزه میزان تولیدات آمار دقیقی نمی‌توان ارائه داد اما باید گفت که میزان تولیدات ما نسبت به گذشته بسیار فرق کرده و امروزه می‌توان گفت که تولیدات کشور بسیار بالا بوده و جای خود را به واردات داده است.

لسان طوسی در خصوص صادارت پوشاک خاطرنشان کرد: در گذشته نیز صادرات انجام می‌گرفت ولی در حال حاضر به دلایل مسائلی مانند مالیات صادراتی که انجام می‌شود به صورت پنهانی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: