• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-2584-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل اقتصادی استانداری خراسان رضوی خبر داد

تعدیل و کاهش قیمت تخم‌مرغ در بازار

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی از تعدیل و کاهش قیمت تخم‌مرغ در بازار خبر داد و گفت: هیچ کمبودی هم در بازار وجود ندارد و تولید و ذخیره استان مازاد بر مصرف است.

علی رسولیان در گفت‌وگو با ایسنا-منطقه خراسان، با بیان اینکه افزایش قیمت تخم‌مرغ در هفته‌های اخیر به دلیل وقوع آنفلوانزای مرغی بود، اظهار کرد: اما در استان ما مشکل جدی نداشتیم چون این بیماری کنترل شد و خسارت چندانی در برنداشت، اما به دلیل پوشش کسری ناشی از تلفات فراگیر این بیماری در بیش از نیمی از استان‌های کشور به‌ویژه در تهران در استان نیز شاهد رشد بیش‌ از حد قیمت‌ها بودیم.

وی عنوان کرد: به‌طور متوسط روزانه بیش از 300 تن تخم‌مرغ در استان تولید می‌شود که حدود دو برابر نیاز مصرفی استان است اما از این میزان طی این مدت رقمی معادل 200 تن از استان خارج می‌شد.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی افزود: از هفته قبل اتحادیه مرغداران تخم‌گذار طی هماهنگی صورت گرفته در این زمینه و عرضه میزانی از تخم‌مرغ با نرخ مصوب در بازار اقدام کرد اما در نهایت ستاد تنظیم بازار به‌صورت جدی وارد شد و با این تصمیم هر کیلو تخم‌مرغ با نرخ مصوب 58 هزار ریال از طریق 15 واحد سیار در مشهد و نیز شرکت‌های تعاونی مصرف و کارمندی عرضه شد.

رسولیان گفت: هم‌زمان بحث کنترل و نظارت جدی بر بازار و بازرسی از واحدهای عمده و تولیدی برای جلوگیری از احتکار این محصول هم با شدت بیشتری انجام شد.

وی اظهار کرد: در این راستا در کمتر از 5 روز بازار تخم‌مرغ تعدیل و قیمت هر کیلو تخم‌مرغ به زیر 60 هزار ریال و در برخی مناطق به 53 هزار ریال هم رسید.

رسولیان با تأکید بر اینکه هیچ کمبودی در استان وجود ندارد، گفت: درعین‌حال ما علاقه‌ای به مداخله در بازار نداریم و امیدواریم تولیدکننده‌ها و عرضه‌کننده‌ها کمک کنند تا این محصول قیمت‌ها روند منطقی داشته باشد.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: دولت هم واردات مناسبی از این کالا انجام داده که در صورت نیاز وارد بازار می‌شود اما هم‌اکنون تولید استان بیش از مصرف می‌باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: