• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3084-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی:

سهم خراسان رضوی از مالیات کشور بسیار ظالمانه است

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی گفت: سهم خراسان رضوی از مالیات کشور بسیار ظالمانه است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، غلامحسین شافعی امروز سیزدهم دی‌ماه در افتتاحیه همایش ملی «مالیات بر ارزش افزوده فرصت‌ها و چالش‌ها» در دانشگاه فردوسی اظهار کرد: یکی از اشکالات و ایراداتی که در حوزه اقتصاد کلان کشور توسط فعالان اقتصادی مطرح می‌شود این است که درآمد حاصل از نفت باید در جای خود خرج شود و علاوه بر آن هزینه‌های جاری کشور نباید از محل درآمد نفت باشد.

وی با اشاره به اینکه مالیات‌ستانی امری لازم و واجب و مایه توسعه کشور است، عنوان کرد: آنچه در ارتباط مشخص و مهم بوده نحوه مالیات‌ستانی در کشور است که همچنان با شیوه‌های مرسوم گذشته دنبال می‌شود.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی با بیان اینکه همچنین اشکال اساسی و بزرگی در نظام مالیات‌ستانی کشور ما وجود دارد و آن اشکال نیز در نظام تشخیص و وصول در مالیات به چشم می‌خورد، تصریح کرد: معمولا آنچه ما نیز شاهد آن هستیم این بوده که همه آن‌هایی که در‌آمد بالایی در کشور دارند معمولا در بسیاری از مواقع از دادن مالیات معاف هستند.

شافعی خاطرنشان کرد: همه افزادی که امروزه سالم کار می‌کنند جور افرادی که از مالیات معاف هستند به گردن گرفتند و این موضوع یکی از مشکلات اساسی در حوزه مالیات به شمار می‌رود. امروز شاهد 38 درصد فرار مالیاتی هستیم و اگر قرار است کار و اقدامی انجام شود باید در این حوزه باشد.

وی تاکید کرد: در بودجه سال 97، 15درصد از درآمدهای مالیات افزایش یافته و این مبالغ از سازمان‌هایی که به صورت شفاف با سازمان امور مالیاتی روبه‌رو شده‌اند، اخذ شده‌ است.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی بیان کرد: در اینجا این سوال مطرح می‌شود که مگر در بخش‌های مختلف واحدهای تولیدی و اقتصادی 15درصد رشد اقتصادی را شاهد هستیم که 15درصد مالیات اخذ کنید؟

شافعی با بیان اینکه ما نگران این هستیم که این 15 درصد مالیات به دوش کسانی بیافتد که در این مملکت سالم کار می‌کنند، عنوان کرد: تاکنون در خصوص مالیات و روش افزوده چندین جلسه برگزار شده اما باید تصمیم گرفت که اگر مالیات بر ارزش افزوده به دنبال اجرای قانون نرود و اگر به دنبال این نرویم که مالیات مطابق همه دنیا از مصرف کننده اخذ شود و به همان شیوه سابق ادامه دهیم باید منتظر به اغما رفتن واحدهای تولیدی باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: