• پنجشنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-5990-5
  • خبرنگار : 15130
  • منبع خبر : ----

وزیر جهاد کشاورزی خبر داد؛

پیش‌بینی حدود 90 میلیارد تومان جهت قنات‌ها در کشور

وزیر جهاد کشاورزی گفت: حدود 90 میلیارد تومان برای قنات‌های کشور در بودجه 97 پیش بینی شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمود حجتی امروز چهاردهم دی‌ماه در حاشیه بازدید از میراث جهانی قنات قصبه و تعدادی از پروژه‌های جهاد کشاورزی گناباد، در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار کرد: از محل شورای برنامه ریزی استان‌ها نیز به این رقم افزوده خواهد شد. ضمن اینکه حضور و خودیاری مردم نیز باید انجام شود، چراکه این منابع قطعا با مشارکت مردم هزینه خواهد شد.

وی با بیان اینکه منابعی جهت قنات قصبه گناباد اختصاص داده خواهد شد، افزود: امیدواریم با منابعی که در بودجه پیش بینی شده و منابعی که شورای برنامه ریزی استان‌ها در اختیار دارد بتوانیم بیش از گذشته در خدمت این سرمایه‌ها باشیم.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به مظلومیت قنوات در کشور، تصریح کرد: البته با توجه به منابع موجود توجه خاصی صورت گرفته و روز به روز بر این توجه افزوده می‌شود که امیدواریم بتوانیم این سرمایه گذاری‌های سنگینی که در طول هزاران سال انجام شده را به خوبی حفظ کنیم.

حجتی بهترین روش برداشت آب را از سفره های زیرزمینی دانست و خاطرنشان کرد: مشکلی که ما در کشور داریم در خصوص عدم تعادل در سطح کشور بوده، چراکه آب از چاه‌های عمیق و نیمه عمیق برداشت می‌شود و این برای سفره‌های زیرزمینی مشکل ایجاد می‌کند.

قیمت شیر مناسب است

وی ادامه داد: بیشترین حمایت توسط دولت در رابطه با تأمین نهاده های دامی به عمل می‌آید و ارزان‌ترین و ضروری‌ترین ارزی که امروز در کشور اختصاص داده می‌شود برای تأمین نهاده‌های دامی است. البته برای تأمین بخشی از علوفه نظیر ذرت، سویا و جو به خارج وابسته هستیم که آن نیز با تعرفه پایه 5 درصد وارد کشور می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه قیمت شیر مناسب است، تأکید کرد: دامداران برای خرید نهاده‌ها و تبدیل آن به شیر دچار مشکل هستند که امیدواریم به کمک تسهیلات بانکی بتوانیم این مشکل را حل کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: