• پنجشنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-10786-5
  • خبرنگار : 15160
  • منبع خبر : ----

تحویل دارو به شرق آفریقا با پهپاد آغاز شد

شرکت زیپلاین برای اولین‌بار پروژه تحویل دارو به پزشکان بومی در کشورهای شرق آفریقا را با استفاده از پهپاد و چتر فرود ایمن در محل آغاز کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از اسپکتروم، شرکت زیپلاین با هدف تهیه و توزیع فرآورده‌های دارویی و خونی با استفاده از روش‌های نوین تحویل کالا در سال 2011 تاسیس شد.

مسئولان شرکت زیپلاین پس از چند سال تجربه و موفقیت در تحویل خون به نیازمندان در برخی از مناطق بیشتر توسعه یافته آفریقا، اکنون اعلام کردند که زیرساخت‌های لازم برای ارسال مواد و تجهیزات درمانی به نقاط دور افتاده شرق آفریقا را با استفاده از پهپاد آغاز کرده‌اند.

در حال حاضر روند تحویل دارو به کشورهای فقیر شرق آفریقا اغلب یا به صورت ناقص و یا با مشکلات زیادی از مسیرهای بیابانی انجام می‌شود. معمولا در اکثر موارد یا مواد دارویی به مقصد نمی‌رسند و یا اینکه بسیار دیرتر از زمان درخواست به محل می‌رسند.

پهپاد‌های بال ثابت شرکت زیپلاین می‌توانند حداکثر در محدوده 75 کیلومتر از محل تقاضای پزشکان، محموله‌های دارویی و خون را در زمان مقرر و با چتر به دست کادر درمانی بیمارستان‌های معمولی و صحرایی برسانند.

فرایند درخواست دارو باید توسط اپلیکیشن WhatsApp تکمیل شود و پس از پردازش نوع درخواست توسط کادر مستقر در مرکز کنترل، پهپاد‌ها بارگیری می‌شوند و با استفاده از سامانه موقعیت‌یاب جهانی یا GPS  به محل تحویل بار می‌رسند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: