• پنجشنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3684-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

رئیس اتاق ایران در واکنش به ممنوعیت بانک ها از مدیریت صندوق ها

خروج بانک ها از بنگاه داری یکی از خواسته های بخش خصوصی بود

رئیس اتاق ایران در واکنش به ممنوعیت بانک ها از مدیریت صندوق ها تصریح کرد: خروج بانک ها از بنگاه داری یکی از خواسته های بخش خصوصی بود که محقق شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان غلامحسین شافعی امشب در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در خراسان رضوی در اتاق بازرگانی مشهد اظهار کرد: مدیریت صندوق های سرمایه گذاری از سوی بانک های کشور کاملا ممنوع شده و این یکی از مواردی بود که بخش خصوصی نیز آن را دنبال می کرد تا بانک ها از بنگاه داری خارج شوند. این تصمیم موجب خوشحالی ماست. 

وی ادامه داد: موسسه پژوهش اقتصاد کشاورزی اعلام کرده سهم صادرات کشاورزی از کل صادرات کشور به 13 درصد رسیده و 5.6 میلیارد دلار بوده و 250 هزار هکتار زمین در کشور زیر کشت می رود. نکته قابل توجه این است که ایران 9 میلیون و 600 هزار هکتار اراضی آبی دارد و میزان صادرات محصولات کشاورزی آن 6.4 میلیارد دلار است. ترکیه 5 میلیون و 215 هزار هکتار اراضی آبی داشته اما صادرات آن 16.6 میلیارد دلار صادرات کشاورزی دارد. مالزی 380 هزار هکتار اراضی آبی دارد و میزان صادرات آن 25.5 میلیارد دلار محصولات کشاورزی است.

شافعی با بیان اینکه عملیات اجرایی خط آهن برقی مشهد آغاز شده عنوان کرد: باید تبیرک بزرگی به گمرک ایران و استان گفت چون دو مقام شایسته در مبارزه با قاچاق آورده است و گمرک نخست دنیا شناخته شده است. همچنین ما در ارتباط با مبارزه با مواد مخدر بعد از ژاپن جای دوم را کسب کرده ایم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: