• پنجشنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3784-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

استاندار خبر داد

تصویب 28 طرح با 580 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه ظرفیت جدیدی برای جذب سرمایه گذاری خارجی در استان ایجاد شده، بیان کرد: از این جهت استان ما با 28 طرح مصوب با 580 میلیون دلار رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است که امیدواریم این روند جذب سرمایه خارجی برای طرح های ما ادامه یابد. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان علیرضا رشیدیان امشب در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در خراسان رضوی در اتاق بازرگانی مشهد اظهار کرد: مردم با بصیرت در یک هفته دو مرتبه در صحنه خیابان های مشهد حضور یافتند و نشان دادند که پای ارزش های نظام و انقلاب و امنیت آن ایستاده اند. این پیام های مختلفی داشت از جمله اینکه به رسالت و وظیفه خود نسبت به مردم توجه کنیم. این مساله عنایت و توجهی هم به همه ما در بخش های دولتی و خصوصی داد. آنچه باعث ابراز نگرانی مردم و سوءاستفاده دشمن شد، نه به گرانی بود.

وی ادامه داد: گرانی یک مقوله ای است که هم ما در دولت و هم بخش خصوصی در آن نقش داریم. اگر نسبت به مساله تامین مایحتاج مردم دقت لازم نشود، می تواند مورد سوءاستفاده دشمن قرار گیرد. در این میان اصلی ترین زیرساخت کشور یعنی امنیت تحت الشعاع قرار می گیرد. یکی از خواسته های ما در دستگاه های دولتی و بخش خصوصی توجه به مساله معیشت، رفاه و اشتغال مردم است. تلاش ما با هم می تواند این مساله را به نفع کشور مدیریت کند.

رشیدیان با بیان اینکه با تدابیر خوب نیروهای امنیتی و حضور پرشور مردم این مساله در استان به خوبی مدیریت شد، عنوان کرد: باید از این مساله درس بگیریم. کشوری که در سطح جهانی و منطقه ای امنیت آن موجب غبطه کشورهای دیگر است. این مساله دشمنان ما را نسبت به ما حریص کرد که بایستی مراقب باشیم که امنیت دیواری شکننده است که اگر برای حفظ آن تلاش نکنیم، آسیب آن به همه بازمی گردد. امیدواریم شاهد بروز چنین مسایلی در کشور نباشیم. 

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: در هفته گذشته سفر معاون اول رئیس جمهور به استان داشتیم که چندین پروژه در زمینه های مختلف در استان افتتاح شد. افتتاح خانه های زلزله زده یکی از این پروژه ها بود که بیش از 1600 خانه تحویل مردم شد. از سوی دیگر بزرگترین پروژه گازرسانی کشور در استان راه ادازی شد. 

وی گفت: بخش هایی از عملیات ساخت راه آهن مشهد تهران آغاز شده اما کار عملیاتی آن از مشهد به نیشابور از سال آینده آغاز خواهد شد. با این حال بخش هایی از این عملیات آغاز شده است. همچنین در این ایام سفری با بخش خصوصی استان به تاتارستان داشتیم. در تاتارستان ما تنها با این کشور مواجه نیستیم بلکه با روسیه مواجهیم که خواسته های بزرگی دارد ولی متاسفانه بخش های تولیدی ما توان پاسخگویی به نیازهای مورد انتظار در روسیه را ندارد.

رشیدیان خاطرنشان کرد: ما باید به سمت توسعه کنسرسیوم های تولید در سطح استانی و فرااستانی برویم تا کالاهای مورد نیاز این کشور را بتوانیم تامین کنیم. نکته دیگر شرایط حضور تجار و صادرکندگان ایرانی در روسیه و تاتارستان است که رقابت های تخریبی با هم دارند. باید این حضور هدفمند و ساماندهی شود. مساله دیگر مساله بانک هاست که باید در این حوزه و برای همکاری با کشور روسیه این ظرفیت را ایجاد کنند که از این امکان جدید تجار ما استفاده کنند. 

استاندار خراسان رضوی با اشاره به یادآور شد: به نظر ما بودجه هم نقاط قوت و هم قابل اصلاح دارد. مسلما مجلس این ظرفیت را دارد که این مساله را پیگیری نماید و از نظریات بخش های مختلف خصوصا بخش خصوصی در این راستا بهره مند شود. 

وی افزود: ظرفیت جدیدی برای جذب سرمایه گذاری خارجی در استان ایجاد شده و از این جهت استان ما با 28 طرح مصوب با 580 میلیون دلار رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است که امیدواریم این روند جذب سرمایه خارجی برای طرح های ما ادامه یابد. 

رشیدیان گفت: نسبت پرداخت تسهیلات کشاورزی در استان 15 درصد است که متوسط کشور 7.9 درصد است. این نشان دهنده ظرفیت بالای استان در حوزه کشاورزی است و نگاه ما در این حوزه نگاه حمایتگرانه است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: