• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-4187-5
  • خبرنگار : 15259
  • منبع خبر : ----

یک نقاش:
«مغموم»، احساسات درونی را روایت می‌کند

عکس تزیینی است
یک بانوی نقاش مشهدی گفت: «مغموم»، مجموعه‌ای از نقاشی‌های من است که احساسات درونی را روایت می‌کند.

هانیه رحیمیان در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، پیرامون برگزاری نمایشگاه نقاشی «مغموم» که این روزها در نگارخانه آذرنور در حال برگزاری است، اظهار کرد: «مغموم»، نمایشگاه نقاشی گروهی دونفره است که درمجموع حدود ۱۷ اثر را به صورت چیدمان، به نمایش گذاشته‌ایم.

وی افزود: موضوع آثار مغموم بودن است و برخوردهای شخصی را شامل می‌شود که بیشتر حس‌های درونی خودمان بوده؛ همچنین مغموم، یک حالت تسلیم شدن است، اما نه به آن معنایی که همه برداشت می‌کنیم و بیشتر حالت شخصی دارد.

این نقاش مشهدی اضافه کرد: درواقع، نقاشی‌ها یک‌سری پرتره‌هایی است که در آن اغراق شده و تقریبا می‌توان گفت نامتعارف بوده و حالت‌هایی از تنش و رنجش‌هایی است که از بیرون به فرد وارد شده و مغموم یعنی که شخص در برابر این برخوردها تسلیم شده است.

رحیمیان ادامه داد: بیشتر آثار، کارهای فیگور است؛ به‌طوری که تغییرات و حالات دفرمه‌ای را نشان می‌دهد که حس‌های درونی فیگور را می‌رساند. سبک آثار هم اکسپرسیونیسم است؛ ولی اغراق‌هایی دارد که شاید به سورئال نیز نزدیک باشد.

هنرمند این نمایشگاه گروهی گفت: پیش از این چند نمایشگاه گروهی نقاشی و عکاسی داشتیم و این سومین یا چهارمین نمایشگاه است. دو نمایشگاه در دانشگاه برگزار کردم و همچنین در افتتاحیه گالری دی هم یک نمایشگاه داشتم.

وی در خصوص میزان استقبال از این نمایشگاه نقاشی بیان کرد: فکر می‌کنم استقبال خوبی را شاهد باشیم و همچنین از چندتن از اساتید  برای بازدید دعوت کرده‌ایم.

نمایشگاه گروهی نقاشی «مغموم»، از روز جمعه، ۱۵ دی افتتاح شده و تا ۲۰ دی‌ماه، در نگارخانه آذرنور از ساعت ۱۷ تا ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود. نگارخانه آذرنور در خیابان راهنمایی ۱۰، پلاک ۲۰ واقع شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: