• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-6385-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب:

باید یک فضای قانونی برای بیان اعتراضات مردم وجود داشته باشد

سرپرست سازمان عدالت و آزادی در خراسان رضوی گفت: باید این امکان وجود داشته باشد تا زمانی که مردم نارضایتی دارند در یک فضای باز و به صورت قانونی اعتراضات خود را انجام دهند.

ناصر آملی‌مقدم در گفت‌وگو با ایسنا-منطقه خراسان، در رابطه با تجمعات اعتراضی اخیر در کشور، اظهار کرد: تجمعات اخیر چند وجه دارد، یک وجه افرادی هستند که اکنون تجمع می‌کنند، وجه‌ دیگر کسانی هستند که این کار شروع کردند و آخرین وجه مخاطبان این تجمعات هستند. بنابراین این تجمعات سه ضلع دارد، یک ضلع اینکه چه کسی شروع کرد، دوم اینکه چه کسی آن را ادامه داد و سوم اینکه مخاطب این تجمعات چه نهادها و افرادی هستند.

وی با بیان اینکه تجمع را نیروهای منتقد دولت در مشهد به طور غیرقانونی شروع کردند، عنوان کرد: این‌ افراد بدون اجازه از وزارت کشور، فرمانداری و بدون هیچ هماهنگی با نهادهای امنیتی، انتظامی و یا ستادی وزرات کشور این کار را شروع کردند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به اینکه باید این امکان وجود داشته باشد تا زمانی که مردم نارضایتی دارند در یک فضای باز و به صورت قانونی اعتراضات خود را انجام دهند، عنوان کرد: در این صورت مسئولیت سخنانی که گفته و چارچوب اعتراضاتی که عنوان می‌شود از قبل مشخص است، نیروهای انتظامی و امنیتی نیز از قبل تدارک می‌بینند و صدای مردم به گوش مسئولان می‌رسد.

آملی‌مقدم با بیان اینکه حاکمیت اعم از دولت، قوه قضاییه و قوه مقننه باید صدای مردم را بشنود، عنوان کرد: آن‌ها باید فضایی ایجاد کنند تا مردم  صدای خود را به مسئولان برسانند، این فضا باید امن، قانونی و چارچوب‌دار باشد که منجر به آسیب بیشتر به کشور نشود، این درست نیست که به عده‌ای اجازه داده می‌شود تا قانونی و غیرقانونی هرچه می‌خواهند عنوان کنند و به عده‌ای دیگر این اجازه داده نمی‌شود. نمونه روشن و آشکار این است که آقای احمدی‌نژاد هر زمان بخواهد حرف‌هایی درست و یا نادرست می‌زند اما به رئیس‌جمهوری که قبل از ایشان بوده، اجازه چاپ عکس و خبر و حضورش در مراسم عمومی داده نمی‌شود.

وی تاکید کرد: این تبعیض و نارضایتی‌ها ذاتا نادرست است و موجب واکنش می‌شود، به علت جلوگیری از ابراز عقیده احزاب و جریان‌های سیاسی رسمی و قانونی نارضایتی‌ها انباشته می‌شود و در مواقعی که نباید بروز می‌کند.

این فعال سیاسی با اشاره به اینکه دولت باید به دغدغه‌های مردم پاسخ دهد، خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات دولت روابط‌عمومی بسیار ضعیف‌ آن است، دولت باید در قبال مشکلاتی که ممکن است برای مردم ایجاد شود از قبل توضیح و اقدامی انجام دهد تا این مسائل اتفاق نیفتد، بخشی از این مشکلات مربوط به دولت نیست بلکه مربوط به فشارهای بین‌المللی است که بر کشور وارد می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: