• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-6390-5
  • خبرنگار : 15220
  • منبع خبر : ----

یک کارگردان رشتخواری:

مستند مفاخر و اماکن رشتخوار در رسیدن به اشتغال پایدار در این منطقه موثر است

یک کارگردان رشتخواری گفت: مستند مفاخر و اماکن این شهرستان جهت رسیدن به اشتغالی پایدار در این منطقه موثر است.

هادی غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص ساخت مستند اماکن و مفاخر این شهرستان با بیان اینکه کشور ما از فرهنگی کهن و ماندگاری برخوردار است و هر نقطه از این دیار نشان از یک فرهنگ، زبان، اماکن تاریخی زیبا و... دارد که امروزه شاید تا حدودی این فرهنگ‌ها به فراموشی سپرده شده است، اظهار کرد: حال با این وجود ما برآن شدیم تا با ترسیم چشم اندازی برای شهرستان رشتخوار در این حوزه علاوه بر رفع این نقایص به کسب درآمد و اشتغال پایدار برای این منطقه محروم اما غنی از جاذبه‌های گردشگر پذیر برسیم.

وی ادامه داد: در این راستا با کمک اداره فرهنگ و ارشاد این شهرستان و با هماهنگی بخشدار نیز از دهیاران روستاها دعوت به عمل آمد و مقرر شد جهت شناخت بهتر جاذبه‌های گردشگری شهرستان از مکان‌های تاریخی، مناظر طبیعی، پوشش و گویش محلی، بازی‌ها، آداب و رسوم، غذاهای بومی و محلی و بسیاری از موارد دیگر توسط دهیاران طرح جامعی تهیه شود و پس از تشکیل این طرح توسط دهیاران، فیلم مستند و کتاب مصوری از تمام جاذبه‌های این شهرستان ساخته شود.

این کارگردان رشنخواری تصریح کرد: برای معرفی جاذبه‌های این شهرستان تلاش شده است که صفحه‌ای در صفحه اینستاگرام راه‌اندازی تا در آن مشخص شود که هدف ما از ساخت این مستند چه بوده، همچنین در این صفحه این جاذبه‌ها را به زبان انگلیسی نیز ترجمه می‌شود تا بتوانیم از این طریق تبلیغاتی را انجام دهیم و با این تبلیغات گردشگرانی را جذب کنیم که از این طریق بتوانیم این شهر را به درآمدی پایدار ارتقا دهیم و این مهم‌ترین موضوعی است که جوانان این منطقه به درآمد و اشتغال پایداری دست یابند.

غلامی عنوان کرد: با توجه به اینکه این شهرستان در زمینه جاذبه‌های گردشگری از پتانسیل بالایی برخوردار است اما متاسفانه با این وجود این منطقه توسط گردشگران نادیده گرفته شده، بنابراین باید یک سری اقداماتی انجام شود تا گردشگرانی که از این شهرستان عبور و به شهرهای دیگر سفر می‌کنند حداقل برای یک شب در این شهر ماندگار شوند.

وی با بیان اینکه در واقع با این اقدام می‌توانیم به نوعی ضعف‌هایی را که در این شهرستان در این زمنیه وجود دارد را برطرف کنیم، خاطرنشان کرد: برای رفع این موضوع باید اقامتگاه‌های مناسبی برای پذیرایی گردشگران وجود داشته باشد، افرادی که به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند را در سطح شهرستان شناسایی کنیم تا به عنوان لیدرهای گروه‌های گردشگر فعالیت و جاذبه‌های موجود را نیز به آن‌ها معرفی کنند.

این کارگردان رشتخواری اظهار کرد: به دلیل اینکه هدفمان این بود که این مستند، کاری فاخر و خوبی باشد بر همین اساس تصمیم گرفته شد که از افرادی که در مشهد در این زمینه فعالیت و سابقه کاری درخشانی را در این حوزه در کارنامه خود دارند دعوت به عمل آید تا با کمک این افراد یک کار خوب و مفیدی برای معرفی این شهرستان انجام شود و بازخورد مناسبی نیز داشته باشد و اثری نباشد که تنها هزینه‌های گزافی را در این راه صرف کرد.

غلامی عملکرد ضعیفی برای حوزه گردشگری در سراسر کشور دانست و گفت: این در حالی است که سازمان جهانی گردشگری در روسیه نیز به تازگی این موضوع را اعلام کرده است که در حال حاضر در میان صنایع موجود در جهان، گردشگری بزرگ ترین صنعت با بیشترین درآمد را دارا است. با این وجود نیز در ایران نسبت به این موضوع بی توجهی شده و کم و کاست‌هایی در زمینه زیرساخت‌ها، معرفی و تبلیغ اماکن دیدنی، آداب و رسوم به تمامی نقاط دنیا و حتی کشور احساس شده و عملکرد مناسبی نیز نداشته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: