• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-5187-5
  • خبرنگار : 15011
  • منبع خبر : ----

مدیر کارگاه‌های آموزشی «خانه‌ی بهار»:

مشهد شهر گفت‌وگو است

مدیر کارگاه‌های آموزشی، تجربی جشنواره هنر شهری مشهد «خانه‌ی بهار»، هدف از برگزاری این سلسله كارگاه‌های هفت‌گانه را میدانی جهت انتقال حرف‌های ناگفته‌ هنرمندان دانست.   

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از ستاد خبری جشنواره خانه بهار، نوید فلاحت با اشاره به نقش گفت‌وگو در توسعه و خلاقیت اظهار کرد: پس از گذشت بیش از یک دهه از جشنواره استقبال از بهار و بسیاری از رویدادهای فرهنگی و هنری در شهر مشهد و كسب تجربیات ناب و زیبا، اکنون وقت تغییر است، زیرا دنیای امروز به هنر عمومی به عنوان "استارتاپ‌های خلاق و مسأله حل کن" نگاه می‌کند.

وی ادامه داد: امروزه در دنیا هنر عمومی، عصای دست مردم در بهتر شدن شرایط و کلید پیروزی مدیران برای حل مسأله‌های پیش رو است. 

فلاحت با اشاره به اینکه ارتباط دو‌سویه هنرمند و شهرداری باید به اتفاقی هدفمند تبدیل شود عنوان کرد:‌ اینکه مشهد به‌عنوان کلان شهری بین‌المللی بتواند با استفاده از پتانسیل‌های بالقوه و بالفعل هنر، مشکلات زیست محیطی، ترافیک، اشتغال و مانایی بسیاری از ارزش‌های اخلاقی، شهروندی و در نهایت توسعه رفتارهای مدنی را رشد دهد، جهشی رو به آینده است.

وی در ادامه تصریح کرد: در حاکمیت شهری هنرمندان، سرمایه‌گذاران و متولیان سه ضلع مثلثی را تشکیل می‌دهند که در گفت‌وگوی صریح، شفاف و بی‌واسطه‌شان هرجا خدشه‌ای بوجود آید از ماهیت شکلی و متعالی تغییر کرده و به خطی، صاف و همیشگی تبدیل می‌شود.

مدیر كارگاه‌های آموزشی «خانه‌ی بهار» با بیان اینکه در سال‌های اخیر در مشهد شاهد تغییرات بزرگی در حوزه هنر‌های شهری بوده‌ایم، افزود: خوشبختانه در سال جاری هنرمندان خودشان پا به میدان گذاشتند و در تعاملی پاینده و ادامه‌دار به طراحی و برگزاری رویدادهای آموزشی، تجربی پرداختند كه این اتفاق نوید بخش روزهای خوبی برای اهالی هنر در مشهد است. 

فلاحت خاطرنشان کرد: شاید شرایط کیفی، روحی، اقتصادی و معیشتی دغدغه همیشگی هنرمندان باشد، اما امید به همراهی مدیریت شهری نیکو ذهن و روشن‌بین، پشتوانه خوبی برای استقبال گسترده‌تر هنرمندان از جشنواره هنری شهری مشهد در نوروز 97 خواهد بود. 

وی با ابراز امیدواری از تعامل بهتر بین هنرمندان، مدیران و سرمایه‌گذاران، بیان کرد: با بنیان گذاشتن این سبک از تعامل می‌توانیم غیر از پیشرفت در حوزه فرم و محتوا به پیشبرد فرهنگ کار تیمی، گزارش، آموزش و گفت‌وگو نیز کمک کنیم.
فلاحت مشهد را شهر گفت‌وگو نامید و اظهار داشت: ما باید بتوانیم با هم و با دیگران حرف بزنیم، گفت‌وگو و تعامل کنیم و در مسیر روشنی گام برداریم، آنچه چشم ما را می‌تواند روشن کند توسعه هنر بر بستر فرهنگ و سلامت رفتاری است، پایندگی رویدادهای فرهنگی و هنری می‌تواند امیدبخش روزهای شیرین زندگی در شهر مهربانی‌ها باشد.

وی تاکید کرد: کارگاه‌های آموزشی، تجربی جشنواره هنر شهری مشهد میدان انتقال تجربیات و حرف‌های ناگفته هنرمندان بومی و مکانی مناسب جهت شنیده شدن و شنیدن است.

مجموعه کارگاه‌های هفت‌گانه آموزشی، تجربی «خانه‌ی بهار» سلسله نشست‌های یكروزه‌ای است كه در حاشیه جشنواره هنر شهری مشهد برگزار می‌شود. در این كارگاه‌ها هنرمندان و علاقمندان به هنر شهری پیرامون موضوعات مختلف به گفت‌وگو و انتقال تجربه می‌پردازند. كارگاه‌ها در بخش‌هایی چون «هنرهای موقت شهری»، «نقاشی دیواری و نقش‌برجسته»، «نمایش‌های خیابانی و جشن‌های آئینی»، «آذین‌بندی و تزئینات شهری»، «یادمان‌های شهری»، «نورپردازی و ویدئوی شهری» و «گرافیك شهری» برگزار می‌شود. علاقمندان جهت كسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه‌ اینترنتی جشنواره «خانه‌ی‌ بهار» به آدرس (www.bahar97mashhad.ir) مراجعه نمایند. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: