• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-7314-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

توزیع شیر مدارس در هاله‌ای از ابهام

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: امیدوار هستیم امسال توزیع شیر مدارس انجام شود اما با توجه به اوضاع مالی این موضوع بسیار بعید به نظر می‌رسد و بعید می‌دانیم امسال توزیع شیر اتفاق بیفتد.

قاسم‌علی خدابنده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، با بیان اینکه «در سال گذشته حدود 35 نوبت ‌شیر در مدارس استان توزیع شده است»، اظهار کرد: بابت توزیع  شیر سال گذشته 12 میلیارد تومان به کارخانجات لبنی استان بدهکار هستیم.

وی ادامه داد: این کارخانجات به دنبال مطالبات خود هستند. ما هم از طریق وزارت‌خانه بارها این موضوع را پیگیری کردیم اما تامین اعتباری صورت نگرفت. به همین دلیل با توجه به اینکه سازمان برنامه بودجه متوجه شد که امکان پرداخت نقدی وجود ندارد، قرار شد برای طلب کارخانجات لبنی اوراق قرضه به آنها داده شود.

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با تاکید بر اینکه «ما باید وضعیت کارخانجات را هم در نظر بگیریم»، اضافه کرد: شیر مدارس برای آنها سودآوری زیادی ندارد. شاید در حد 2 الی 2.5 درصد سودآوری داشته باشد. الان هم که قرار شده به آنها اوراق قرضه بدهیم کلی ضرر خواهند کرد.

خدابنده خاطرنشان کرد: تا هنگامی که بدهی ما به کارخانجات بابت توزیع شیر سال گذشته  پرداخت نشود توزیع شیر را آغاز نخواهیم کرد.

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی عنوان کرد: فرایند توزیع شیر مبتنی بر یک سری مقدماتی است که این مقدمات باید در خارج از آموزش و پرورش رقم بخورد. از جمله این مقدمات هماهنگی بین سازمان‌ برنامه و بودجه، سازمان هدفمندی یارانه‌ها و وزارت جهادکشاورزی  است.آخرین  حلقه در این فرایند آموزش و پرورش است که باید توزیع شیر را در مدارس انجام دهد.

وی افزود: این هماهنگی بین سازمان‌ها جهت تامین اعتبار توزیع شیر یا انجام نشده یا تاکنون ابلاغ اعتباری به ما صورت نگرفته است. به محض ابلاغ اعتبار که امیدوار هستیم هر چه زودتر این اتفاق رخ دهد، آمادگی داریم تا کارخانجات لبنی عقد قرارداد داشته باشیم و توزیع شیر را آغاز کنیم. اما تاکنون ابلاغ اعتباری برای توزیع شیر در سال جاری نشده است.

 خدابنده بیان کرد: این سازمان‌ها باید تفاهم‌نامه امضاء کنند و رقم اعتباری که باید به آموزش و پرورش برای توزیع شیر تعلق پیدا کند را مشخص و سپس آن را به ما کتبا اعلام کنند، هنگامی که به ما اعلام شد ما اقدام به عقدقراداد با کارخانجات خواهیم کرد.

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به اینکه « در سطح استان به ازای هر نوبت توزیع شیر در مدارس حدود 600 میلیون تومان نیاز داریم»، ادامه داد: بنابراین اگر بخواهیم در سال جاری 30 نوبت شیر در مدارس توزیع کنیم حدود 15 میلیارد تومان لازم داریم.

خدابنده گفت: ما امیدوار هستیم امسال  توزیع شیر در مدارس انجام شود اما با توجه به اوضاع مالی این موضوع بسیار بعید به نظر می‌رسد و بعید می‌دانیم امسال توزیع شیر اتفاق بیافتد.

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: توز یع شیر در کل کشور انجام نشده است و تمام استان‌ها به کارخانجات لبنی بدهکار هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: