• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-12386-5
  • خبرنگار : 15160
  • منبع خبر : ----

انسان‌ها دارای شبکه وای‌فای داخلی هستند

دانشمندان معتقدند که انسان‌ها دارای یک شبکه اتصال بی‌سیم اختصاصی هستند که اطلاعات بیشتری را به صورت پنهان از افراد در تعامل در اجتماع گردآوری می‌کند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از تلگراف، پروفسور دیگبوی تانتوم، متخصص روان‌درمانی از دانشگاه شفیلد گفت: از نظر اکثر روانشناسان تنها بخشی از ارتباطات بین انسان‌ها از طریق زبان انجام می‌شود و بخش دیگر ارتباطات توسط مغز و با پردازش تفکر افراد دیگر مورد محاسبه قرار می‌گیرد.

وی در ادامه افزود: علت اصلی بعضی از پدیده‌های ناشناخته که در ذهن ما پدیدار می‌شوند  و یا به صورت اصطلاح گفته می‌شود که در دل احساس ناخوشایندی نسبت به طرف مقابل داریم، در واقع به نوعی نشانگر سیستم ارتباطی بی‌سیم و البته ناشناخته بین انسان‌ها است.

پروفسور تانتوم معتقد است که از دلایل دیگر اثبات ارتباط بی‌سیم در بین انسان‌ها، پدیده‌هایی همچون مسری بودن خنده و یا عدم توانایی نگاه کردن مستقیم به چشم افراد در یک اتوبوس شلوغ است، چرا که در این شرایط معمولا ذهن افراد مملو از افکار ناخودآگاهانه است.

پروفسور تانتوم نام این پدیده را که بیانگر یک شبکه بی‌سیم ارتباط بین مغز انسان‌ها است، شبکه Interbrain نامیده و قرار است به زودی جزئیات بیشتری از این شبکه در کتابی با همین نام منتشر شود.

وی معتقد است که یکی از موثرترین روش‌های تحریک شبکه بی‌سیم بین مغزی، استشمام بوهای مختلف و ناشناخته است. طبق آخرین تحقیقات انجام شده در مورد نقش ارتباطی نقاط مختلف مغز مشخص شده که بیشترین نقاط عصبی فعال مغز در کرتکس پیشانی قرار دارند که بخشی از وظایف این ناحیه پردازش بو و تغییرات در وضعیت شیمیایی رایحه‌های انسانی و غیرانسانی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: