• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-6885-5
  • خبرنگار : 15233
  • منبع خبر : ----

یک فعال سیاسی:

آیت‌الله هاشمی سعی می‌کرد گروه‌های سیاسی را به یکدیگر نزدیک کند

عضو شورای استانی حزب کارگزاران سازندگی خراسان رضوی گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نشان دادند که تندروی‌ها در هر حوزه‌ای به نفع مردم نیست و نفع مردم بالاترین هدف نظام است.

نسرین یوسفی در گفت‌وگو با ایسنا -منطقه خراسان، با اشاره به اولین سالگرد درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اظهار کرد: ایشان نقش اعتدال در نظام را ایفا کردند و وزنه‌ای بودند که در سختی‌ها همراه نظام بودند.

وی خاطرنشان کرد:  آیت الله هاشمی رفسنجانی تلاش می‌کردند تمام گروه‌های سیاسی را به هم نزدیک کنند تا به یک نقطه اشتراک برسند و  این نقاط اشتراک به نفع نظام بود که این یک مقوله مهم در رویکرد ایشان به شمار می‌آمد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه ایشان صبر زیادی در سال‌های گذشته در حوزه‌های سیاسی از خود نشان دادند، ادامه داد: آیت الله هاشمی رفسنجانی نشان دادند که تندروی‌ها در هر حوزه‌ای به نفع مردم نیست و نفع مردم بالاترین هدف نظام است، این موضوع بسیارمهمی است که همه‌ی احزاب سیاسی باید توجه کنند.

وی ادامه داد: امروزه نیز نفع مردم هدف نظام است و برای رسیدن به نفع مردم باید یک همگرایی میان همه‌ی دولتمردان باشد تا منافع مردم حفظ شود. 

عضو شورای استانی حزب کارگزاران سازندگی خراسان رضوی عنوان کرد: در هر حوزه‌ای عدم وجود افرادی یکسری فقدان‌هایی ایجاد می‌کند ولی اینکه بزرگان کشور بتوانند روی نبودها برنامه‌ریزی درست‌تری انجام دهند و مسیرها و شالوده‌های فکری آن افراد را دنبال کنند، مهم تلقی می‌شود.

یوسفی یادآورشد: هرکدام از رهبران جریان‌ها نقش‌های خاص خود را داشته‌اند ولی بهترین حرکتی که در هر دوره‌ای اتفاق می‌افتد، همگرایی بین نیرو‌ها است و در حوزه‌های سیاسی اولین موضوع باید منافع ملت و مردم باشد تا حضور آن رهبران نقش موثری داشته است.

وی اظهار کرد: به نظر من در این مدت دوستان تلاش کردند که اندیشه‌ها و تفکرات آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی را بازگویی کنند و این بازگویی همگرایی ایجاد کرده است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: اگر همه‌ی جریان‌های سیاسی در راستای اعتدال ایران عزیز تلاش کنند و تمام انرژی در این حوزه ختم شود، قطعا به خیلی از اهدافی که بزرگان ما در نظام جمهوری اسلامی برای ملت ایران داشتند، دست پیدا می‌کنند. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: