• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-5287-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

جشنواره بهار چینی در ژاپن

جشن سه روزه جشنواره بهار چینی در ناگویا شهر مرکزی ژاپن آغاز شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از چاینا دیلی، این مراسم در میدان هسیایا در مرکز شهر ناگویا با فانوس‌های قرمز و پرچم‌هایی آغاز شد.

در اطراف این میدان 78 غرفه قرار گرفته که در آن غذاهای سنتی چینی عرضه می‌شود. تعدادی از هنرمندان چینی و ژاپنی نیز در گوشه‌ای از این میدان مراسم آکروباتیک و رقص برگزار می‌کنند.

دنگ وی نایب رئیس کنسول چین اظهار کرد: جشنواره بهار از تعطیلات سنتی در چین محسوب می‌شود . امید است این جشنواره در ژاپن دوستی بین مردم چین و ژاپن را ارتقاء دهد.

وی در ادامه افزود: سال 2018 میلادی چهلمین سالگرد امضا پیمان صلح و دوستی بین چین و ژاپن است و این دو کشور می توانند از چنین فرصت‌هایی برای افزایش ارتباطات و بهبود روابط دوجانبه استفاده کنند.

ایچیرو هیرواسووا  معاون شهردار شهر ناگویا  گفت: جشنواره بهار چین در ژاپن بازدیدکنندگان زیادی از ناگویا و مناطق همسایه را جذب کرده و فرصت‌ خوبی برای مردم ژاپن در برقراری ارتباط با فرهنگ سنتی چینی است.

از سال 2007 جشن‌های سال نو چینی در ناگویا برگزار می‌شود  و این مراسم به یک پلت‌فرم مهم برای مردم محلی در فراگیری بیشتر فرهنگ چینی و ترویج آن و همچنین درک متقابل و تبادل فرهنگی میان ژاپن و چین تبدیل شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: