• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-4284-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

استاندار:

228 پروژه اقتصادی در خراسان رضوی آماده بهره‌برداری است

استاندار خراسان رضوی گفت: 228 پروژه اقتصادی اعم از صنعتی، معدنی، کشاورزی و گردشگری در استان تکمیل‌شده و تا انتهای امسال به‌مرور بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، علیرضا رشیدیان در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار کرد: این پروژه‌ها در مجموع با اعتباری بیش از 34 هزار و 260 میلیارد ریال از محل منابع دولتی و خصوصی و تسهیلات به انجام رسیده است.

وی با اشاره به اینکه فقط در جریان سفر اخیر معاون اول رئیس‌جمهور (هفته گذشته) 22 هزار میلیارد ریال پروژه اقتصادی و عمرانی بهره برداری شد، ادامه داد: از 228 پروژه اقتصادی آماده افتتاح در حوزه صنعت، معدن و تجارت هم‌اکنون 13 مورد آماده بهره برداری است.

رشیدیان تصریح کرد: این طرح‌ها با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به میزان 22 هزار و 739 میلیارد ریال به انجام رسیده است.

استاندار خراسان رضوی اشتغال مستقیم حاصل از این طرح‌ها را دو هزار و 968 نفر دانست و افزود: از جمله این پروژه‌ها، پروژه آهن اسفنجی جوین، سیمان تربت‌جام، واحد تولید گندله آهن فولاد نیشابور، یک واحد تولید کنسانتره سنگان خواف، واحد تولید انواع آجرماشینی و نسوز، کاشی و سرامیک، تجهیزات روشنایی و ورق کارتن چند لا و شیشه نشکن ساختمانی و ... می‌باشد.

به گفته وی، واحد گندله آهن رشتخوار هم که از معادن سنگ‌آهن احیا سپاهان است به ظرفیت 600 هزار تن توافقات مربوطه به انجام رسیده و آماده کلنگ زنی است.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه در حوزه جهاد کشاورزی هم 213 پروژه با تأمین اعتبار آن از دو بخش دولتی به میزان یک هزار و 500 میلیارد ریال و سرمایه گذاری بخش خصوصی با رقم دو هزار و 711 میلیارد ریال اجرا و تکمیل‌شده است، عنوان کرد: در بهره برداری از این طرح‌ها 3 هزار و 222 نفر به‌صورت مستقیم اشتغال می‌یابند.

به گفته وی، طرح‌های آبیاری نوین، لوله‌گذاری، واحدهای پرورش طیور و دام، فرآوری و بسته‌بندی زعفران و خشکبار و غیره، طرح تجمیع اراضی کشاورزی، کشت‌های گلخانه‌ای و غیره ازجمله طرح‌های به انجام رسیده در این حوزه است.

رشیدیان پروژه‌های مربوط به حوزه میراث فرهنگی و گردشگری استان را هم دو مورد شامل دو هتل پنج ستاره دانست و افزود: این دو پروژه هم فقط با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی درمجموع به میزان هفت هزار و 310 میلیارد ریال به انجام رسیده است.

وی اشتغال ایجادشده از این محل را هم به‌صورت مستقیم 650 نفر عنوان کرد و  گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده امسال از 105 هزار میلیارد ریال پروژه صنعتی و معدنی در دست انجام استان با اشتغال شش هزار و 929 نفر، پروژه‌هایی با سرمایه‌گذاری 67 هزار و 810 میلیارد ریال امسال به انجام می‌رسد.

استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: از این رقم بخشی با سرمایه‌گذاری حدود 39 هزار و 370 میلیارد ریال ازجمله واحدهای فولاد (شمش) نیشابور، فولاد احیا سپاهان، فولاد مبارکه سنگان در نیمه اول سال و واحدهای فولاد اپال پارسیان در سنگان، واحد تولید حوله و نیز کاغذ، لوله‌های ساده کربنی، همچنین واحد کنسانتره توسعه ملی سنگان در سفر اخیر معاون اول رئیس جمهوری به مشهد به بهره برداری رسیده است.

وی گفت: مابقی این پروژه‌ها هم تا انتهای سال بهره برداری می‌شود که بخش عمده آن همزمان با ایام الله دهه فجر خواهد بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: