• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-6985-5
  • خبرنگار : 15233
  • منبع خبر : ----

معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی:

"سیاه‌نمایی" جزو فرهنگ سیاسی کشور شده است

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی گفت: : سیاه نمایی فعالیت‌ها جزو فرهنگ رایج سیاسی کشور شده است.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، دکتر سید جواد حسینی در نشست شورای مدیران حوزه معاونت سیاسی، اجتماعی و امنیتی، ضمن تقدیر از همه دستگاه‌های امنیت ساز استان اظهار کرد: فضای جامعه به گونه‌ای است که مردم علیرغم شاخص‌های رو به رشد در زمینه‌های مختلف بویژه رشد اقتصادی، این رشد را احساس نمی‌کنند و این نشان از عدم احساس شکوفایی اجتماعی در جامعه است.

وی گفت: شکوفایی اجتماعی حالتی است که اکثر افراد جامعه احساس می کنند جامعه آنها مسیر رشد را طی می کند و نسبت به آینده امیدوار می شوند

معاون استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: یکی از بسترهای مهم و شاخص عمده توسعه همه جانبه جامعه این است که مردم جامعه احساس شکوفایی اجتماعی داشته باشند.

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار در ادامه گفت: مدام در جامعه توسط رسانه‌های مختلف، جناح‌های سیاسی و دستگاه‌های اجرایی بذر نا امیدی و یاس انتشار پیدا می‌کند و این به معنی انتشار عدم شکوفایی اجتماعی در جامعه است.

حسینی تصریح کرد: ایجاد شکوفایی اجتماعی در جامعه منجر به افزایش رضایتمندی مردم خواهد شد. همه باید با تمام وجود در راستای ارتقای شکوفایی اجتماعی حرکت کنند و در این میان نقش رسانه‌ها از همه پررنگ‌تر است.

معاون استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه همه شاخص‌های اقتصادی در جامعه رو به رشد است، اظهار کرد: هیچ کس منکر وجود مشکلات اقتصادی برای صنوف مختلف و مردم نیست اما باید علاوه بر پرداختن به مشکلات اقتصادی داشته‌های مثبت و موارد رو به رشد جامعه نیز برای مردم بیان شود.

وی افزود: سیاه نمایی فعالیت‌ها جزو فرهنگ رایج سیاسی کشور شده است و گاهی اوقات رقابت‌های سیاسی از دایره انصاف خارج می‌شود و این رویه باید اصلاح شود.

حسینی با اشاره به وقایع اخیر و اعتراضات در سطح جامعه گفت: ریشه‌یابی و سبب شناسی وقایع اخیر و همچنین ارائه راهکار برای کاهش مشکلات مردم باید در دستور کار خانه احزاب و خانه مطبوعات استان قرار گیرد.

وی افزود: در کمیسیون بررسی نارضایتی‌های اجتماعی عوامل ایجاد کننده نارضایتی‌ها باید احصا شود و با رویکرد حل مشکلات، راهکارهای حل این مشکلات و اقدامات پیشگیرانه نیز ارائه شود.

حسینی خواستار حضور مسئولین در بین مردم شد و اظهار کرد: با رویکرد حل مشکلات مردم می‌توان نشست‌هایی در محلات مختلف و با حضور همه مسئولین مرتبط برگزار کرد.

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی در ادامه به بررسی سه ویژگی ناآرامی‌های اخیر پرداخت و گفت: فراگیری سریع، حرکت سریع شعارها از سمت شعارهای اقتصادی به سمت شعارهای رادیکالی و همچنین جمع شدن سریع ناآرامی‌ها سه ویژگی اصلی وقایع اخیر بود.

وی افزود: تمامی کارگروه‌های مرتبط با حوزه معاونت آسیب‌شناسی و بررسی وقایع اخیر و همچنین ارائه راهکارهای مناسب را در دستور کار خود قرار دهند.

حسینی تصریح کرد: مجموعه فعالیت‌های اعتماد ساز، ایجاد رضایتمندی در سطح جامعه و ایجاد احساس شکوفایی اجتماعی باید در دستور کار همه کمیسیون‌ها و کارگروه‌های ذیل معاونت قرار گیرد.

معاون استاندار در پایان گفت: حل مشکلات جامعه با کار و تلاش مضاعف و ایجاد همدلی امکان پذیر است و همه مسئولین باید به سمت همدلی و تلاش بیشتر برای حل مشکلات مردم حرکت کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: