• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-6690-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

شهردار بیدخت تأکید کرد:

ضرورت اجرای طرح های مشارکتی برای تحقق اهداف حوزه شهری در بیدخت

شهردار بیدخت بر توانمندی و نقش بخش خصوصی و جلب مشارکتهای دولتی و غیر دولتی در پیشبرد اهداف و برنامه های حوزه شهری تاکید کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی محمد میر بیدختی گفت: شهر بیدخت با نزدیک به 6000 نفر جمعیت و وسعت 280 هکتار به عنوان جنوبی ترین شهر خراسان رضوی در مسیر جاده آسایی است که با مرز خراسان جنوبی تنها 30 کیلومتر فاصله دارد.

وی با بیان این که بیدخت دروازه ورود به خراسان رضوی از جنوب است، بیان کرد: شهرداری بیدخت در سال 1332 تاسیس شده و بیشترین منابع درآمدی ما در حوزه شهری از کارکرد ماشین آلات و کارخانه آسفالت شهرداری تامین می‌شود.

شهردار بیدخت با اشاره به تاکید شهرداری به توسعه ظرفیت‌های گردشگری این شهر، بیان کرد: علاوه بر جمعیت ثابت شهر، حدود 20 هزار نفر در روز از شهرها و روستاهایی در بیدخت تردد دارند و از خدمات شهرداری استفاده میکنند.

میربیدختی به بافت تاریخی منحصر به فرد این شهر اشاره و تصریح کرد: می توان با سرمایه گذاری بر روی بافت خشک و گلی شهر که به عنوان یکی از 11 شهر منحصر به فرد تاریخی کشور مطرح است، برای جذب این حجم از شهروندان و مسافران و ارائه خدمات گردشگری و تفریحی به آنان از آن بهره برد.

وی با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی برای احیای بیش از 20 اثر ثبتی و تاریخی شهر بیدخت، عنوان کرد: دو اثر تاریخی سراچه و خانه حاجی معین متعلق به بافت فرسوده شهر بیدخت در زمینی به مساحت 4000 متر مربع توسط شهرداری خریداری شده است که تلاش داریم با جذب سرمایه گذار و اجرای طرح‌های گردشگری به ویژه در حوزه بوم‌گردی در جهت احیای آن‌ها، ظرفیت‌های خوبی برای جذب میهمانان خارجی و داخلی قابل توجهی که به شهر وارد می‌شوند، ایجاد کنیم.

شهردار بیدخت با تاکید بر لزوم اجرای طرح‌های مشارکتی برای پیشبرد اهداف حوزه شهری، ادامه داد: تجربه نشان داده که با تکیه بر منابع بخش خصوصی و جذب مشارکت‌های مردم می‌توان در بخش مدیریت شهری مطلوب‌تر عمل کرد.

میربیدختی افزود: در شهرداری بیدخت پروژه‌های مشارکتی مختلفی در حوزه تکمیل ماشین آلات، احداث کارخانه 80 تنی آسفالت، هتل و تالار، مجموعه اداری و تجاری، پمپ بنزین و... پیش برده‌ایم که تبدیل به منابع درآمدی  پایدار خوبی برای شهرداری خواهد شد و بخشی از دغدغه‌های شهرداران شهر را در آینده مرتفع خواهد کرد.

وی به اشتغال و فعالیت تعداد قابل توجهی از مردم شهربیدخت درحوزه حمل و نقل جاده ای کشور اشاره و بیان کرد: یکی از ظرفیت‌های خوب شهر وجود و تردد تعداد زیاد کامیون‌ها در سطح شهر است که تلاش داریم با مشارکت بخش خصوصی و جذب سرمایه گذار، کمپ کامیونداران بیدخت را برای ارائه خدمات به این قشر احداث کنیم.

میربیدختی گفت: از سازمان همیاری انتظار داریم به شهرهای دور از مرکزی چون بیدخت نیز توجه جدی داشته باشد چرا که ظرفیتهای خوبی برای اجرای طرح های مشارکتی در شهرهای کوچک استان وجود دارد.

شهردار بیدخت با اشاره به توانمندی‌های اقتصادی، سرمایه گذاری و تخصصی سازمان همیاری تاکید کرد: اینکه سازمان همیاری به عنوان رسالت اصلی خود حداقل در یکی از پروژه‌های تک تک شهرهای استان مشارکت داشته باشد، باعث دلگرمی، افزایش تعامل و ارتباط شهرداری‌ها به عنوان سهامداران این نهاد توانمند، خواهد شد و اثرگذاری مطلوبتری نیز در دیگر جوانب بهره‌مندی از ظرفیت‌های این دستگاه خواهد داشت.

میربیدختی ادامه داد: ما به عنوان یک شهرداری کوچک و دور از مرکز، پروژه‌هایی داریم که هم درآمدزا است و هم اثر مطلوبی در خدمات رسانی به شهروندان و مسافران ورودی به شهر بیدخت خواهد داشت که نیاز به مشارکت بخش خصوصی و استفاده از توان اقتصادی و حداقل مشاوره های سازمان همیاری دارد.

وی به لزوم برنامه ریزی مسئولان استانی در ایجاد ثبات مدیریتی در سازمان همیاری شهرداری‌ها، عنوان کرد:  همواره در دوران مختلف گفتگوهایی با مدیران این نهاد برای همکاری دوجانبه در طرح‌های مختلف انجام می شود که به دلیل تغییرات در دیدگاه‌های دست اندرکاران این سازمان به سرانجام موثری نمی‌رسد.

شهردار بیدخت با تاکید بر اینکه سازمان همیاری می‌تواند در حوزه رفاهی و توانمند کردن کارکنان زحمتکش شهرداری‌های دور و نزدیک استان برنامه‌ریزی داشته باشد، بیان کرد: علاوه بر اینها، برگزاری منظم‌تر جلسات شورای سازمان با حضور شهرداران و ارائه گزارش‌های دوره ای مختلف از فعالیت‌های این نهاد به شهرداری‌ها به عنوان سهامداران آن می تواند نقش موثری در ایجاد تفاهمات بیشتر در جهت بهره‌گیری از توان بالای این دستگاه در حوزه تامین نیازمندی‌ها شهری و ارتقاء مدیریت شهرهای استان داشته باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: