• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۶
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9610-4391-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

مدیرکل پیشین میراث فرهنگی استان:

نظر رهبری درباره ساخت مقبره برای غزالی مثبت بود

مدیرکل پیشین میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: وقتی که درباره امام محمد غزالی با آیت‌الله خامنه‌ای صحبت کردم نظر ایشان درباره ساخت مقبره برای غزالی مثبت بود.

رجبعلی لباف خانیکی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: در حال حاضر مقبره منسوب به امام محمد غزالی وضعیت نابسامانی دارد در حالی که شخصیت غزالی، شخصیت والایی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: من شخصا کشف آرامگاه غزالی را به آیت الله خامنه‌ای اطلاع دادم و ایشان از این موضوع خوشحال شدند و درباره این که برای غزالی یادبودی ساخته شود استقبال کردند و گفتند که غزالی گرچه لغزش‌هایی داشته اما خدماتی که به اسلام کرده بیشتر بوده است. 

مدیرکل پیشین میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی یادآور شد: در زمینه ساخت مقبره برای امام محمد غزالی، نظر رهبر معظم انقلاب مساعد بود ضمن اینکه باید اشاره کرد که محمد غزالی در کشورهای آسیای مرکزی، هندوستان، ترکیه و نیز ایران طرفدارانی دارد.

وی با بیان اینکه پیشنهاد کردم که برای غزالی به دو شیوه آرامگاه ساخته شود، اظهار کرد: اول این که می‌توان بنایی را نه به شیوه زیارت‌گاه بلکه شبیه به آرامگاه خیام و بوعلی سینا ایجاد کرد و یا اینکه با محوریت غزالی برای خیل عظیمی از دانشمندان توس و بزرگان قبرستان سفالقان یک المان ایجاد کرد مانند مقبرة‌الشعرای تبریز.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: