• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۵
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9610-7388-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

دانشور: نداشتن پیست چوبی را به هیچ شکل نمی‌توان جبران کرد

رکابزن سرعتی ایران گفت: تلاش می کنم سربلند از مسابقات قهرمانی آسیا بیرون بیایم اما نداشتن پیست چوبی را به هیچ شکل نمی‌توان جبران کرد.

محمد دانشور در گفتگو با ایسنا درباره‌ی شرایط خود برای حضور در مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی آسیا 2018 بیان کرد: متاسفانه سال 96 برای من سال مصدومیت بود و چند مرتبه مصدوم شدم و شرایط سختی داشتم اما به تازگی  مصدومیتم برطرف شده و کم کم دارم به آمادگی قبلی می رسم. امیدوارم نتایجی که سال گذشته گرفتم راتکرار کنم یا بهتر از آن باشم.

او ادامه داد: الان نمی توانم  راجع به وضعیتم قولی بدهم  چراکه دو ماه تا مسابقات قهرمانی آسیا باقی مانده و روز به روز وضعیتم تغییر می کند. ممکن است بهتر از سال گذشته باشم یا احتمال دارد در همان سطح قرار داشته باشم. هیچ چیز مشخص نیست. باید ابتدا تمرینات تخصصی را شروع کنیم و برای قهرمانی آسیا برای ماده های تیم اسپرینت  و یک کیلومتر  و کایرین برنامه ریزی دارم.

دارنده سه مدال بازیهای داخل سالن آسیا در پاسخ به این پرسش که انتظاری که از او برای کسب نتیجه وجود دارد، شرایط را برایش سخت تر نخواهد کرد، تاکید کرد: خیر. به هر حال همه انتظار دارند  و از بازی های  آسیایی اینچئون به بعد انتظارات از من بالا رفته است، از این رو تلاش می کنم از مسابقات قهرمانی آسیا سربلند بیرون بیایم.

دانشور در پاسخ به این پرسش که به چه صورت نداشتن پیست چوبی را در تمرینات جبران می کند، تصریح کرد: به هیچ  شکل جبران نمی شود چون سیستم تمرینی در این دو پیست متفاوت است. کسانی که  در پیست چوبی تمرین می کنند نسبت به ما سریع تر هستند. ما هیچ وقت  نمی توانیم به آن سرعت مدنظرمان دست پیدا کنیم چراکه  اصطکاک پیست بتونی زیاد است. مانند این است که جاده آسفالت را با جاده خاکی مقایسه کنیم. البته اگر زودتر به مالزی محل برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا برویم عالی است و کمک بزرگی به ما می شود.

رکابزن سرعت ایران در مورد شرکت نکردن در کاپ های جهانی گفت: اگر می خواستیم با آمادگی کامل در تمام کاپ های جهانی شرکت کنیم، شاید برای قهرمانی آسیا نمی توانستیم به اوج آمادگی برسیم. از طرفی از لحاظ مالی هم فشار وارد می کرد، به همین دلیل تصمیم گرفته شد که در یک کاپ جهانی شرکت کنیم و سپس آماده حضور در قهرمانی آسیا 2018 شویم.

او با اشاره با در پیش بودن بازی های آسیایی 2018 تاکید کرد: برنامه ریزی اصلی ما برای بازی های آسیایی است. امیدوارم همان شرایط تمرینی که قبل از بازی های آسیایی اینچئون داشتیم دوباره فراهم شود. زمان بیشتری را در اردوهای اروپایی باشیم و  و حداقل هفته ای یک مرتبه در مسابقات شرکت کنیم تا در بازی های آسیایی رقابت خوبی داشته باشیم. همچنین برای بازی های آسیای باید دوچرخه های جدید بخریم زیرا دوچرخه های ما برای سال 2013 است و دوچرخه های جدید متفاوت تر هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: