• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-5687-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

دبیرکل ستاد صیانت از آثار سمعی و بصری وزارت ارشاد:

فضا برای فعالان کسب و کار آثار مجاز امن شود

دبیرکل ستاد صیانت و مبارزه با تکثیر و عرضه غیر مجاز آثار سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ستاد صیانت، مراقبت و ایجاد امنیت برای سرمایه‌گذاران و فعالان حوزه فرهنگ و هنر را بویژه در حوزه سمعی و بصری باید ایجاد کند تا این سرمایه‌ها منجر به ایجاد اشتغال و رونق اقتصاد گردد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مهدی یزدانی در جلسه ستاد صیانت و مبارزه با تکثیر عرضه آثار سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در سالن اجتماعات این اداره کل افزود: جهت رسیدگی به تخلفات و برخورد با خاطیان شعبه‌ای خاص برای رسیدگی به جرائم متخلفان آثار سمعی و بصری تشکیل شده و برای تسریع در امور  طی مکاتبه‌ای درخواست خواهیم کرد این مهم در استان خراسان رضوی شکل گیرد.

وی با اشاره به اینکه ستاد صیانت راه دشواری را پشت سر گذاشته است، افزود: با تعامل مثبتی که بین صنوف ارائه کننده آثار نمایش خانگی اعم از موسسات ویدیو رسانه و... با سازمان سینمایی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود دارد روز به روز اطمینان از قانونی بودن تمام فعالیت‌ها بیشتر می‌شود.

یزدانی اظهار کرد: ایجاد نظامی کنترلی و نظارت، بهینه سازی و سالم سازی شبکه های توزیع و عرضه آثار ومحصولات فرهنگی، هنری و تجمیع امر نظارت و بازرسی از واحدهای تولید و عرضه محصولات فرهنگی، هنری مواردی است که این ستاد در راستای آن گام بر می‌دارد.

وی ادامه داد: ستاد صیانت، مراقبت و ایجاد امنیت برای سرمایه گذاران و فعالان حوزه فرهنگ و هنر را بویژه در حوزه سمعی و بصری باید ایجاد کند تا این سرمایه‌ها منجر به ایجاد اشتغال و رونق اقتصاد شود.
وی با تاکید بر آنکه ستاد، حمایت از استان‌ها را در اولویت قرارداده گفت: طی توافق نامه‌ای بین سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد صیانت، مقرر شده است  اعتباری برای پیشبرد اهداف مورد نظر اختصاص یابد که بزودی محقق خواهد شد .

دبیر کل ستاد صیانت و مبارزه با تکثیر و عرضه غیر مجاز آثار سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: باید فضای امن کسب و کار و رقابت سالم برای فعالان مجاز ایجاد شود و فضا برای آنهایی که به شکل غیرمجاز و مشغول رقابت نابرابر هستند و در این عرصه فعالیت می‌کنند ناامن و پرخطر شود.

وی با اشاره به فرهنگ سازی در این خصوص گفت: باید تولیدکنندگان به سمت تولید آثاری باکیفیت، متنوع و با قیمت مناسب پیش روند.

در ادامه این نشست سید سعید سرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی تولید آثار فاخر و مجاز را یکی از راهکارهای موثر در ارتقاء فرهنگ عمومی و یکی از اهداف و آرمان های نظام ذکر کرد و افزود: تولید آثار غیر مجاز ضمن اینکه به تولید کنندگان آسیب می زند، اقدامی در راستای اهداف دشمنان نظام و تضعیف ارزشهای دینی و اخلاقی بشمار می رود.

وی با بیان اینکه استان خراسان رضوی در حوزه فروش بلیط سینما از میانگین کشوری هم بالاتر است، افزود: ضروری است جامعه آماری از فروش سینما را براساس جمعیت هر استان آماده شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به طرح ضربتی در راستای جمع آوری محصولات سمعی و بصری غیرمجاز گفت: این طرح را در استان خراسان رضوی به‌ویژه چند شهرستان انجام خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: