• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9610-7588-5
  • خبرنگار : 15169
  • منبع خبر : ----

سعادتمند: برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای نوجوانان کرده‌ایم

رییس هیات دوومیدانی معتقد است هرچه زیرساخت‌ها در دوومیدانی گسترش یابد، می‌توانیم پیشرفت بیشتری را هم متصور شویم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، امیر علی  سعادتمند در نشست خبری هیات دو و میدانی خراسان رضوی اظهار کرد: با توجه به وسعت و گستردگی دوومیدانی، این رشته ورزشی نقشی تعیین‌کننده‌ دارد، اما در کشور ما هنوز به دلایلی نتوانسته جایگاه اصلی خود را پیدا کند.

وی افزود: از 600 مدالی که در المپیک توزیع می‌شود، حداقل یک چهارم مدال‌ها سهم رشته دومیدانی است، به همین دلیل این رشته تعیین کننده است و کشورهای مختلف با این رشته به صورت صلح‌آمیز، قدرت‌نمایی می‌کنند.

وی افزود: اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت هیات را معطوف به مدال‌آوری در آسیا کردیم، چون تقریبا دو بخش آقایان و بانوان و تمامی رده‌های سنی در جایگاه نخست کشور قرار داریم. از این پس، هدف ما کسب مدال در آسیا است و برای رسیدن به این مهم برنامه‌ریزی که داشتیم را باید عملی کنیم.اولویت اول ما آموزش مستمر مربیان است، مربیان در هر سطحی که باشند نیاز به آموزش دارند و می‌توانند در استعدادیابی موفق‌تر باشند. همچنین در راستای حمایت از نوجوانان می‌خواهیم گام برداریم.در خیلی از رشته‌ها شاهد این موضوع هستیم، ورزشکاران مستعد نوجوان به بزرگسالی نمی‌رسند، به این خاطر که حمایت نمی‌شوند، اما ما این مورد را دنبال می‌کنیم و برای نوجوانان حقوق تعیین کردیم، چراکه هدف اصلی، مدال‌آوری نوجوانان در مسابقات بزرگسالان آسیا است.

سعادتمند با بیان اینکه نتایج خوبی در بخش بانوان گرفتیم، گفت: تمام تیم‌های ما در بخش بانوان جزء سه تیم اول کشور هستند. ما استعدادیابی را رها نکردیم و در حال انجام است، وزارتخانه و فدراسیون هر کدام به صورت جداگانه طرح استعدادیابی خود را دارند، ما هم به صورت تخصصی با همکاری آموزش و پرورش داریم در سطح مدارس استعدادیابی انجام می‌دهیم تا نیروهای نخبه این رشته شناسایی شوند.

وی با اشاره به دستورالعمل هزینه‌کرد 60 درصد اعتبارات در بخش آقایان و 40درصد در بخش بانوان خاطرنشان کرد: اعتبارات ما تقریبا اگر بیشتر سهم بانوان نباشد مساوی تقسیم می‌شود، چند روز پیش هم در انتخابی بانوان تیم ملی در تهران بانوان خراسان رضوی دوم شدند، مسابقات قهرمانی آسیا داخل سالن امسال در تهران برگزار می‌شود که امیدوارم تعداد قابل قبولی از ورزشکاران استان ما در تیم ملی عضویت داشته باشند. 

سعادتمند ادامه داد: کار گروهی در هیات دو و میدانی کار گروهی مهم است، مانند انتخاب تیم‌ها که با جلسه کمیته فنی تشکیل می‌شود، تمامی تصمیم‌ها توسط کار گروهی اتخاذ می‌شود، نیاز ما داشتن کرسی در مجامع ورزشی است، برای ضایع نشدن حق ورزشکاران باید صاحب کرسی در فدراسیون باشیم، به همین منظور امسال، عسگرزاده را در عضویت کمیته تیم‌های پایه فدراسیون داریم، از 28 نفری که از سراسر کشور برای اردوهای تیم ملی دعوت شدند 12 نفر از خراسان رضوی ما بودند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: