• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-13286-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

رییس پارک علم و فناوری خراسان رضوی مطرح کرد؛

فقدان فضاهای پایلوت و آزمایشگاهی مشکل اصلی شرکت‌های دانش‌بنیان

رییس پارک علم و فناوری خراسان رضوی گفت: فقدان فضاهای پایلوت و آزمایشگاهی مشکل اصلی شرکت‌های نوپای دانش‌بنیان است که مانعی برای فعالیت آن‌ها محسوب می‌شود.

دکتر حسن علم‌الهدایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، تاکید کرد: می‌توان گفت یکی از مشکلات اصلی شرکت‌های نوپای دانش بنیان فقدان کارگاه‌ها و فضاهای پایلوتی است که آن‌ها  را گاهی تا حدود دو سال در صف انتظار قرار می‌دهد، بنابراین استانداری باید در این زمینه به این شرکت‌ها کمک کند. 

وی افزود: طرحی برای اختصاص فضاهای پایلوت به شرکت‌های دانش بنیان در 4 هزار مترمربع با هزینه 30 هزار میلیارد ریال درنظر گرفته شده است که متاسفانه در بررسی طرح‌های اقتصاد مقاومتی استان این طرح حذف شده که ما در این خصوص گله‌مندیم و خواستار ابقای این طرح از استاندار شده‌ایم.

رییس پارک علم و فناوری خراسان رضوی با اشاره به اینکه نبود زیرساخت مناسب، مهمترین مشکل شرکت‌های نوپای دانش بنیان است، ادامه داد: شرکت‌های نوپای دانش بنیان با توجه به ایده‌هایی که دارند، نیازمند فضای پایلوتی هستند تا بتوانند ایده‌های خود را در آن محقق سازند. 

علم الهدایی خاطرنشان کرد: دانشگاه‌های فردوسی مشهد و آزاد اسلامی نمی‌توانند این فضای پایلوت را برای شرکت‌های دانش بنیان فراهم کنند و از طرفی سرمایه مادی این شرکت‌ها اندک و هزینه‌های استقرار در شهرک صنعتی بالا است، بنابراین نیازمند حمایت‌های ما هستند.

وی با اعلام اینکه  ما در حال حرکت به سمت جذب حمایت‌های جسورانه هستیم، اظهار کرد: صندوق‌های نوآوری و شکوفایی و صندوق‌های غیردولتی باید حمایت‌های جسورانه از شرکت‌های دانش بنیان را برعهده بگیرند که اکنون در این راستا درحال حرکت هستند، اما با این وجود هنوز شرکت‌هایی که بتوانند سرمایه گذاری جسوارنه داشته باشند، به قوت نرسیده اند. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: