• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-4384-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

در 9 ماهه امسال صورت گرفت؛

صادرات 87 میلیون دلاری از بازارچه‌های مرزی خراسان رضوی

سرپرست حوزه امور اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی گفت: طی 9 ماهه امسال 87.5 میلیون دلار کالا و تولیدات غیر نفتی از بازارچه های مرزی استان صادر شد.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، علی رسولیان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این صادرات از نظر وزنی هفت درصد و از نظر ارزشی رشد هشت درصدی نسبت به همین زمان درسال قبل داشته است.

 وی با اشاره به اینکه حجم این صادرات از نظر وزنی 207 هزار تن و از نظر ارزشی 257 هزار تن است، افزود: در استان دو بازارچه دوغارون و باجیگران فعال است.

سرپرست حوزه امور اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی با تاکید بر اینکه عمده صادرات انجام شده از طریق بازارچه باجگیران شامل فرش، موکت، مصنوعات آلومینیومی،کفش، پوشاک بوده، گفت: از بازارچه دو غارون هم بیشتر میوه و تره بار، مصالح ساختمانی، مواد غذایی، ظروف، آهن آلات و مواد شیمیایی صادر شده است.

رسولیان خاطرنشان کرد: هم اکنون در این دو بازار حدود 500 نفربه صورت مستقیم و 700 نفر غیر مستقیم اشتغال دارند که عمده اشتغال مستقیم مربوط به بازارچه دوغارون و 95  مورد هم مربوط به باجیگران است.

وی افزود: علاوه بر اشتغال ایرانیان در این بازارچه روزانه به طور متوسط 318 ترکمن وارد بازارچه باجیگران شده و 50 راننده افغانی  هم به دوغارون تردد دارند و مبادلات خود را از طریق این بازارچه ها انجام می دهند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: