• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-8314-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

پای الیت به تعویض پلاک خودرو هم کشیده شد

در جلسه امروز شورای شهر مشهد تسویه حساب بهای خدمات پارکینگ حاشیه‌ای و غیر حاشیه‌ای در زمان تعویض پلاک خودرو  تصویب شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، در دوازدهمین جلسه علنی پنجمین دوره شورای اسلامی مشهد که در تالار شهر برگزار شد، لایحه‌ای جنجالی  در خصوص پرداخت بدهی مردم به الیت به تصویب رسید.

بر اساس این مصوبه به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود از طریق انعقاد تفاهم نامه فی مابین شهرداری و نیروی انتظامی نسبت به دریافت و تسویه حساب بهای خدمات استفاده از پارکینگ‌های حاشیه‌ای و غیر حاشیه‌ای در زمان تعویض پلاک خودرو اقدام نماید.

 بتول گندمی، رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای شهر مشهد در خصوص این لایحه اظهار کرد: الیت 13 میلیارد تومان از مردم مطالبات دارد. برای دریافت این بدهی پیشنهاد ما این است که در هنگام نقل و انتقال خودرو با هماهنگی نیروی انتظامی تفاهم‌نامه‌ای منعقد و بدهی‌ها دریافت شود.

وی ادامه داد: ایرادات الیت به جای خود وارد است و باید از خیابان‌های فرعی جمع شود اما در معابر اصلی استنادات قانونی محکم وجود دارد که شهرداری می‌تواند با تصمیم شورای شهر عوارض مشخصی را دریافت کند.

شهناز رمارم، عضو کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد در مخالفت با این لایحه اظهار کرد: نفس این موضوع که  افرادی از پارک‌های حاشیه‌ای استفاده کرده‌اند، به موقع هزینه خود را پرداخت نکرده‌اند و الان شهرداری می‌خواهد راهکاری را برای گرفتن این هزینه‌ها تعیین کند. درست است اما نحوه وصول بدهی طی این لایحه خلاف قانون است.

وی تصریح کرد: یکی از دلایل اینکه مردم بدهی خود را پرداخت نکرده‌اند این است که اعتماد ندارند این مبلغ، مبلغ واقعی است که باید پرداخت کنند و به این موضوع معترض هستند.

رمارم اضافه کرد: شهرداری نباید به دلیل مشکلات مالی، سرگردنه جلوی مردم را بگیرد.

احمد نوروزی، عضو کمیسیون عمران و طرح‌ریزی شهری شهرداری مشهد در موافقت با این لایحه  اظهار کرد: قانون به ما اجازه داده یک سری عوارضی را وضع کنیم طبیعتا قانون هم برای وصول عوارض نیازمند ابزاری است.

وی گفت: عرف بر این است که معمولا مردم مخالف پرداخت هستند اگر اهرم نداشته باشیم پرداخت‌ها انجام نخواهد شد. 

نوروزی بیان کرد: ما بر روی رفتار الیت معترض هستیم اما در حال حاضر درآمد الیت هزینه‌های خود آن را هم جواب نمی‌دهد. با عدم تصویب اهرم برای پرداخت این بدهی‌ها یک بی‌نظمی به وجود خواهیم آورد و مردم به خود اجازه خواهند داد که عوارض‌ها را پرداخت نکنند. در تمام دنیا این گونه عوارض‌ها به ویژه در مراکز شهر وجود دارد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: