• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-8414-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

شهلا با اشاره به مصوبه دریافت بدهی الیت هنگام تعویض پلاک؛

مگر مرکز تعویض پلاک خودرو سر گردنه است؟

امیر شهلا گفت: به کار بردن واژه سرگردنه برای پرداخت بدهی الیت در هنگام نقل و انتقال خودرو مناسب است؛ زیرا مردم در آن هنگام ناچار هستند بدهی خود را پرداخت کنند و دستشان به جایی بند نیست. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، امیر شهلا امروز در دوازدهمین جلسه علنی پنجمین دوره شورای اسلامی مشهد که در تالار شهر برگزار شد، در مخالفت با لایحه دریافت بدهی مردم به الیت  در هنگام تعویض پلاک خودرو عنوان کرد: اینکه بیاییم قانونی بگذاریم و نتوانیم پول آن را جمع کنیم و باز بیاییم بر نقطه‌ای قفل کنیم که مردم ناگزیر به پرداخت باشند، سرگردنه گرفتن است. 

وی با بیان اینکه «قانون الیت باید اصلاح شود»، گفت: مگر قرار نبوده با پولی که از الیت جمع می‌شود پارکینگ بسازند. چه تعداد پارکینگ تاکنون در شهر با این هزینه‌ها ساخته شده است؟ فقط داریم حقوق پرسنل پرداخت می‌کنیم.

رئیس شورای اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: این چه سیستمی است که از یک طرف مردم ناراضی‌اند و از یک طرف خودتان به هزینه‌های آن مانده‌اید. 

شهلا افزود: الان هم آمده‌ایم موضوع را در یک جایی گره زده‌ایم که مردم ناگزیر و ناچار هستند. اگر مردم 13 میلیارد بدهی به الیت را پرداخت نکرده‌اند باید ببینیم علت این موضوع چه بوده است و آن را اصلاح کنیم. در حال حاضر شرکت‌های آب و برق و گاز هم از مردم طلب دارند آن را هم بیاییم به نقل و انتقال خانه گره بزنیم؟ 

وی خاطر نشان کرد: ما با ذات الیت مخالف نیستیم اما با نحوه اداره آن در شهر مخالف هستیم به این خاطر که  حتی الیت هزینه‌های خود را نمی‌تواند در آورد. 

این عضو کمیسیون توسعه و عمران توس شورای شهر مشهد خاطر نشان کرد: اینکه مردم را در بن‌بست گیر بیاوریم و از‌آنها هزینه دریافت کنیم کار غیر مدنی و غیر شرعی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: