• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-4484-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل گروه شرکت‎های پدیده شاندیز خبر داد

افزایش 937 میلیارد تومانی سرمایه شرکت ابنیه و ساختمان پدیده تا 25 دی

مدیرعامل گروه شرکت‎های پدیده شاندیز از افزایش 937 میلیارد تومانی سرمایه شرکت ابنیه و ساختمان شرکت پدیده شاندیز تا 25 دی ماه سال جاری خبر داد. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، ابوالفضل انتظاری ظهر امروز در نشست خبری مدیرعامل پدیده شاندیز در این شرکت در خصوص افزایش سرمایه سهام‌داران در شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز اظهار کرد: گروه شرکت‌های پدیده شاندیز شامل 14 شرکت می‌شود که این شرکت‌ها در حوزه‌های تخصصی فعال است. برخی از این شرکت‌ها متناسب با شرایط فعلی فعالیت ویژه‌ای دارند که عبارتند از شرکت توسعه بین‌المللی صنعت گردشگری شاندیز که هولدینگ پروژه است؛ شرکت ابنیه و ساختمان، شرکت تجارت الکترونیک کیش، شرکت پدیده شاندیز کیش، شرکت پارسیان که متولی رستوران‌ها بوده و در نهایت موسسه پشتیبانی سهام.

وی ادامه داد: مردم اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی در دو شرکت توسعه بین‌المللی صنعت گردشگری شاندیز و شرکت ابنیه و ساختمان سهام دارند. در شرکت توسعه ما در ماه‌های آینده سه کار را از نگاه سهام‌داران دنبال می‌کنیم.

مدیرعامل گروه شرکت‎های پدیده شاندیز افزود: ما به دنبال این هستیم که در صورتی که همه مقدمات همانطور که در حال حاضر در حال پیگیری است، پیش برود، تعدیل سهام را اجرا کنیم. همچنین با توجه به اینکه حسابرسی‌های شرکت‌های خود را نیز انجام داده‌ایم، در حال حاضر در مرحله‌ محاسبه مطالبات شرکت توسعه از شرکت‌های اقماری هستیم.

انتظاری خاطرنشان کرد: احتمالا یک افزایش سرمایه نیز علاوه بر انجام تعدیل سهم در شرکت توسعه انجام خواهد شد. تعدیل سهام همان وعده‌ای است که داده شده و بر مبنای آن قرار است سهام سهام‌دار اصلی به سهام‌داران خرد منتقل شود.

وی با بیان اینکه یکی از مطالبات سهام‌داران در شرکت توسعه این بوده که بتوانند عملیات نقل و انتقال روی سهام خود اجرا کنند، تاکید کرد: برخی از شرکت‌های ما از جمله شرکت توسعه صنعت گردشگری پدیده شاندیز با یکسری محدودیت‌هایی مواجه است. به طور معمول باید نقل و انتقال سهام این شرکت‌ها از طریق بورس انجام شود اما هنوز پذیرش بسیاری از شرکت‌های سهامی در بورس نهایی نشده و با محدودیت‌های نقل و انتقال و خرید و فروش سهام مواجه هستند.

انتظاری گفت: ما در شرکت ابنیه و ساختمان بر اساس ضوابط قانونی، قانون تجارت و با توجه به اینکه مراحل تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی را در فرآیند قانونی انجام داده‌ایم، شاهد افزایش سرمایه‌ در اواخر ماه جاری خواهیم بود. مجمع فوق‌العاده شرکت ابنیه و ساختمان در تاریخ 8 دی ماه سال 93 نیز برگزار شد که یکی از مصوبات آن، این بود که اختیار افزایش سرمایه به مدت 5 سال به هیات مدیره شرکت ابنیه و ساختمان تفویض داده شود.

مدیرعامل گروه شرکت‎های پدیده شاندیز با بیان اینکه از سال 93 تاکنون دو مرحله تصمیم به این افزایش سرمایه صورت گرفته، گفت: اما به دلیل اینکه شرایط فراهم نشده، این افزایش سرمایه نیز صورت نگرفته است. با این حال در تاریخ 25 دی ماه سال جاری هیات مدیره تشکیل جلسه خواهد داد و در خصوص افزایش سرمایه تصمیم‌گیری خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: کل مبلغ افزایش سرمایه در این مرحله 937 میلیارد تومان است که از محل مطالبات شرکت توسعه از شرکت ابنیه و ساختمان انجام می‌شود. 

انتظاری در خصوص آثار وضعی این افزایش سرمایه عنوان کرد: با این افزایش سرمایه، میزان سرمایه رشد یافته ما به 500 درصد خواهد رسید؛ یعنی هر یک سهم ما تبدیل به 6 سهم می‌شود؛ به تعبیر دیگر هر یک سهم 100 تومانی اسمی که به ثبت رسانده شده، به 600 تومان تبدیل می‌شود.

مدیرعامل گروه شرکت‎های پدیده شاندیز ادامه داد: در این افزایش سرمایه نیز سهامداران هیچ آورده‌ای را نخواهند داشت. در این دور از افزایش سرمایه نیازی به هیچگونه آورده‌ای از سوی سهام‌داران نیست؛ در واقع میزان سهام سهامداران بدون اینکه هیچ آورده‌ای داشته باشند، 500 درصد افزایش پیدا می‌کند.

انتظاری بیان کرد: به دلیل اینکه ما یک طرفه و بدون آورده سرمایه‌دار افزایش سرمایه را انجام می‌دهیم، دوره تعیین حق تقدم هم نخواهیم داشت زیرا در شکلی که سهام‌دار بخواهد آورده‌ای را به موازات آورده شرکت داشته باشد، باید یک فرصتی را بگذاریم و فقط برای کسانی که برای این منظور اعلام آمادگی کرده‌اند، افزایش سرمایه داشته باشیم.

وی تصریح کرد: از تاریخ 24 دی ماه سال جاری سامانه سناپ به مدت 8 روز مسدود می شود؛ یعنی نقل و انتقالی در سامانه انجام نمی‌گیرد تا بتوان این افزایش سرمایه را انجام داد و این افزایش در حساب سهام‌داران ثبت شود.

انتظاری اظهار کرد: با این افزایش سرمایه، سهم سرمایه شرکت ابنیه و ساختمان از 1875 میلیارد ریال به 11 هزار و 250 میلیارد ریال افزایش پیدا می‌کند. در واقع یک میلیارد و 875 میلیون سهم این شرکت به 11 میلیارد و 250 میلیون افزایش پیدا خواهد کرد و تعداد سهام ما 6 برابر خواهد شد.

مدیرعامل گروه شرکت‎های پدیده شاندیز در خصوص مزایای این افزایش سرمایه گفت: با این کار علی‌رغم اینکه سهام رقیق می‌شود و هر یک سهم به 6 سهم تبدیل خواهد شد، قیمت کارشناسی سهام نیز افزایش پیدا خواهد کرد؛ یعنی در گذشته هریک سهم ابنیه ما 3375 تومان بوده که در افزایش سرمایه هر یک سهم 6 سهم محاسبه می‌شود که ارزش کارشناسی این 6 سهم 3875 تومان خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: روز 25 دی ماه که هیات مدیره تشکیل می‌شود، بنا به فرمولی که در بورس است، آخرین قیمت معاملاتی را به اضافه 500 تومان افزایش سرمایه منظور خواهیم کرد که این قیمت در نهایت تقسیم بر 6 خواهد شد و قیمت معاملاتی هر سهم جدید به دست خواهد آمد.

انتظاری یادآور شد: براساس مصوبه و تکلیفی که برای گروه شرکت‌های پدیده تعیین شده تا آخر سال جاری مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت ابنیه و ساختمان را با دعوت همه سهام‌داران تشکیل خواهیم داد و در آن جلسه در خصوص مرحله دوم افزایش سرمایه شرکت ابنیه و ساختمان تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

مدیرعامل گروه شرکت‎های پدیده شاندیز با بیان اینکه همچنین در 4 ماهه اول سال آینده نیز مجمع عمومی عادی شرکت ابنیه و ساختمان را تشکیل خواهیم داد، عنوان کرد: در این مجمع سهامداران اعضای هیات مدیره مدنظر خود را انتخاب خواهند کرد؛ یعنی ما دیگر هیات مدیره انتصابی از سوی ستاد تدبیر نخواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: 30 درصد از سهام‌داران ابنیه و ساختمان مردم هستند و تعداد سهام‌داران نیز بیش از 121 هزار نفر است. همچنین تمام تلاش ما این است که در تیر ماه سال آینده بستر و شرایطی را فراهم کنیم که مجمع عمومی عادی شرکت توسعه هم برگزار شود و سهام‌داران بتوانند اعضای هیات مدیره منتخب خود را نیز انتخاب کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: