• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-9014-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

رئیس شورای شهر مشهد خواستار شد؛

سازوکاری برای اصلاح قوانین و مقررات ایجاد شود

رئیس شورای شهر مشهد گفت: یک درخواست جدی ما از شهردار و معاونان ایشان این است که در قالب یک کارگروه  یا ستاد ویژه، کاهش و  حذف مقررات زائد، اصلاح فرآیندها و تسهیل در پاسخگویی به مردم را پیگیری کنند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدرضا حیدری در دوازدهمین جلسه علنی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد توجه به مردم و ارتقای رضایتمندی آنها از خدمات شهرداری را از مهمترین ماموریت‌های شورای پنجم برشمرد و  اظهارکرد:  این موضوع را در فعالیت‌های خود مورد توجه قرار داده‌ایم اما یک درخواست جدی ما از شهردار و معاونان ایشان این  است که در قالب یک کارگروه  یا ستاد ویژه کاهش و  حذف مقررات زائد، اصلاح فرآیندها و تسهیل در پاسخگویی به مردم را پیگیری کنند.

وی افزود: ‎ما این روزها در فعالیت‌های خود به طور عینی و مشخص به متغیرهایی می‌رسیم که وجود آنها در فرآیندها هیچ دلیل روشنی ندارد. به صورت جدی از شهردار می‌خواهیم که ساز و کاری در سریع‌ترین زمان ممکن پیش‌بینی شود. از مردم، نخبگان، رسانه‌ها و ... دعوت می‌کنیم که به ما کمک کرده و دیدگاه‌های خود را عنوان کنند تا آسیب‌های نظام پاسخگویی و خدمات رسانی را برطرف کنیم.

‎ رئیس شورای شهر مشهد با تاکید بر اینکه «باید برنامه عملیاتی مشخص برای حذف مقررات زاید و اصلاح فرآیندها داشته باشیم»، گفت: پیشنهاد ما این است که یک سازمان و سازوکاری برای این موضوع تعیین شود که مسئولیت مشخص داشته باشد و مردم، ر سانه‌ها، نهادهای غیر دولتی، تمام ذی‌نفعان اجتماعی و اقتصادی و ... در این موضوع مشارکت کنند تا در یک فضای تعاملی مثبت در سریعترین زمان ممکن این رویه‌ها را اصلاح کنیم. این موضوع نقش بسیاری در رضایت‌مندی مردم ایفا می‌کند.

حیدری خاطرنشان کرد: از حوزه‌های نظارتی که در شهرداری در موضوع نظارت بر تخلفات فعالیت می‌کنند می‌خواهیم که حتما انجام ماموریت‌ها و جلوگیری از تخلفات با برخورد مناسب باشهروندان باشد. هیچ‌گونه رفتار سوئی را در این زمینه  نمی‌پذیریم

وی با اشاره به 17 دی ماه سالروز درگذشت پهلوان تختی اظهار کرد: به همین مناسبت از افتخارآفرینان کشتی مشهد دعوت کرده‌ایم تا در این جلسه از صحن علنی در جمع ما حضور داشته باشند. نکته قابل توجه درشخصیت پهلوان تختی این است که او در فعالیت‌های اجتماعی همگام با مردم زمان خود حرکت کره است.

رئیس شورای شهر مشهد با اشاره به 19 دی ماه سالروز ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی، خاطر نشان کرد: در آستانه درگذشت بزرگ مردی هستیم که زخم‌های تنش گواه راهی بود که با امام آغاز کرد. زخم های دیگری نیز بر تن ایشان بود که در نتیجه انبوه نامهربان‌ هایی بود که در سال‌های پس از انقلاب دید و برای مصلحت انقلاب سکوت کرد .

حیدری افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی مهمترین مناصب را در نظام جمهوری اسلامی ایران برعهده داشت و همه این ها از هاشمی رفسجانی چهره ای مردمی ساخت. ایشان در دوره های حساسی نقش آفرینی کرد و مهم‌ترین محور فعالیت‌هایش در کنار مردم بودن و درک درد مردم بوده است.

وی رویکرد توسعه‌ ای و مناسب با شرایط جدید جهانی  را از دیگر رویکردها آیت الله هاشمی رفسنجانی برشمرد و خاطرنشان کرد: تلاش‌های ایشان در سازندگی‌های پس از جنگ و تلاش‌هایی که در تعامل با کشورهای اسلامی کرد حاکی از اقدامات ارزشمند وی بود. امیدوار هستیم این الگوی اعتدال، عقلانیت و میانه روی تداوم داشته باشد و همه خدمت گزاران نظام به این اصول متعهد باشند

رئیس شورای شهر مشهد با اشاره به 20 دی‌ ماه سالگرد امیر کبیر گفت امیرکبیر از پیشگامان توسعه در دوران خود بود و خدمات ارزنده ای انجام داد. اگر رسم نخبه‌کشی در تاریخ سیاه اهل قاجار نبود شاید کشور بیشتر می‌توانست از خدمات این چهره اصلاح‌گر که خدمات بی‌بدیلی در نوسازی و توسعه کشور ارایه کرده است بهره‌مند شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: