• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-9114-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

در دوازدهمین جلسه علنی شورای شهر صورت گرفت؛

اصلاح آیین نامه خطوط تاکسیرانی مبادی ورودی حرم و شبکه‌های بی‌سیم

در جلسه امروز شورای شهر مشهد آیین نامه مدیریت، توسعه و نوسازی خطوط تاکسیرانی مبادی حرم و شبکه‌های بی‌سیم اصلاح شد.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، امروز دردوازدهمین جلسه علنی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد. یکی از دستورکارها  درخصوص حذف یک تبصره از ماده 2 و اصلاح جدول پیوست مصوبه آیین نامه مدیریت، توسعه و نوسازی خطوط تاکسیرانی مبادی ورودی حرم مطهر و شبکه‌های بی‌سیم بود که اصلاح ماده مذکور و جدول امتیازدهی متقاضیان فعالیت در خطوط ویژه به شرح جدول پیوست، اصلاح شد.

بند 2-2 ماده 2 (اصلاحی): داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم برای خط ویژه فرودگاه و مدرک تحصیلی سیکل برای دیگر خطوط ویژه صرفا جهت متقاضیان جدید

تبصره 1 ماده 2 (اصلاحی): تاکسیرانان در حال فعالیت در خطوط ویژه برای شرکت در فراخوان خطوط مربوطه از شرایط این بند مستثنی می‌باشند.

تبصره 1 بند -5-3- ماده 5 (اصلاحی): در صورت احراز شرایط، حداقل امتیاز برای اعزام به خطوط ویژه فرودگاه 27 امتیاز و خطوط ویژه راه آهن، پایانه مسافربری و حرم مطهر رضوی 17 امتیاز و شبکه های بی‌سیم 13 امتیاز است.

مدیریت و راهبری بهینه ترافیک در معابر سطح شهر از دیگر دستورکارهای امروز شورای شهر بود که در این راستا لایحه‌ای به شرح زیر به تصویب رسید.

 به شهرداری مشهدمقدس اجازه داده می‌شود به منظور تحقق نظم و انضباط ترافیکی، مدیریت و راهبری بهینه ترافیک در معابر سطح شهر، کاهش حجم و شدت ترافیک و حضور به موقع پلیس راهنمایی و رانندگی در صحنه‌ها و حوادث رانندگی و رسیدگی به آنها، مستفاد از تعهدات توافق شده در تفاهم‌نامه پیوست، به نیروی انتظامی خراسان رضوی با رعایت بندهای زیر کمک نماید:

1- مساعدت و پرداخت مبلغ مندرج در بند (الف) تفاهم‌نامه می‌بایست از طریق حساب‌های فی‌مابین شهرداری مشهدمقدس و نیروی انتظامی خراسان رضوی صورت پذیرد.

2- مساعدت مندرج در بند (ج) تفاهم‌نامه، به تناسب میزان تخصیص اعتبارات از سوی استانداری خراسان رضوی قابل پرداخت می‌باشد.

3- تجهیزات مورد نظر در لایحه شهرداری، باید صرفا در اختیار و بهره برداری پلیس راهنمایی و رانندگی شهر مشهدمقدس قرارگیرد.

مجوز احداث و اجرای پروژه‌های پارکینگ عمومی وحدت، پارکینگ عمومی زیرسطحی همت، پارکینگ عمومی ضلع جنوبی پارک ملت و تکمیل، تجهیز و راه اندازی پارکینگ عمومی مجد، از دیگر دستورکارهای این جلسه بود که به تصویب رسید. متن این مصوبه به شرح زیر است:

 به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود به دلیل اهمیت پارکینگ‌های پارک ملت و مجد در ارتباط با خطوط BRT و قطار شهری و ضرورت احداث پارکینگ در مسیر، موضوع ساخت و اجرای پروژه‌های پارکینگ عمومی و فضای شهری ضلع جنوبی پارک ملت و نیز تکمیل، تجهیز و راه‌اندازی پارکینگ عمومی مجد را به صورت ترک تشریفات و در قالب انعقاد قرارداد سرمایه‌گذاری و پیمانکاری با سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی یا شرکت‌های اقماری وابسته به آن سازمان، با دو رویکرد اعطای امتیاز پروانه ساختمانی به املاک متعلق به سازمان یاد شده یا تامین‌کنندگان مصالح یا عوامل اجرایی یا پیمانکاران پروژه‌های مذکور و یا واگذاری ملک، اقدام نماید.

تبصره 1: در صورت طرح پیشنهاد انعقاد قرارداد از سوی شرکت‌های اقماری وابسته به سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی، صلاحیت این شرکت‌ها پیش از انعقاد قرارداد می‌بایست از سوی سازمان مزبور تایید گردد.

تبصره 2: متن کامل قراردادهای موضوع این مصوبه و شرایط دقیق آن، در کمیسیون‌ حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، مورد بررسی قرار گرفته و تایید می گردد.
 
تبصره 3: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه و به منظور تشویق سرمایه‌گذاران به حضور و مشارکت در اجرای پروژه‌‌های شهری، شهرداری مشهد مقدس مجاز است در خصوص صدور پروانه‌ساختمانی به میزان 22% و برای واگذاری املاک نیز پس از ارزیابی املاک شهرداری توسط کارشناسان رسمی به میزان 10% تخفیف دهد. شرایط و نحوه اعطای این امتیازات در مفاد قرارداد‌های منعقد شده با سازمان مذکور (ذکر شده در تبصره 1 این مصوبه) تعیین خواهد شد.

تبصره 4: شهرداری مشهد مقدس موظف است موضوع ساخت و اجرای پروژه‌های پارکینگ عمومی وحدت و پارکینگ عمومی زیرسطحی همت را از طریق فراخوان و برگزاری مناقصه بین متقاضیان به سرمایه گذار یا سرمایه گذاران به صورت تهاتری واگذار نماید.

تبصره5: چنانچه پس از فراخوان، متقاضی برای سرمایه گذاری در پارکینگ‌های وحدت و همت با شرایط فوق الذکر وجود نداشت، به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود موضوع ساخت و اجرای پروژه‌های پارکینگ عمومی وحدت و پارکینگ عمومی زیرسطحی همت را با شرایط فوق الذکر به صورت ترک تشریفات و در قالب انعقاد قرارداد سرمایه‌گذاری و پیمانکاری با سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی یا شرکت‌های اقماری وابسته به آن سازمان، اقدام نماید.

تبصره6 : مجموع واگذاری‌های موضوع ماده واحده تا سقف مبلغ هزار میلیارد ریال می‌باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: