• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-6287-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد:

حال خوب مشهد، در گرو حال خوب هنرمندانش است

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد گفت: حال خوب مشهد، در گرو حال خوب هنرمندان شهر است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از ستاد خبری جشنواره «خانه‌ی بهار»،‌ دكتر هادی بختیاری در ساعات پایانی یكشنبه شب، همزمان با آخرین موعد تحویل آثار بخش هنرهای موقت شهری(عیدگاه) ضمن تقدیر از عوامل اجرایی جشنواره گفت: خوشبختانه با تلاش‌های شبانه‌روزی همكاران ما در مدیریت امور هنری، تاكنون شیوه اجرایی و اطلاع‌رسانی رویداد «خانه‌‌‌ی بهار» از روال منطقی و بسیار خوبی برخوردار بوده و براساس گزارش‌های دریافتی با استقبال و همراهی قابل تقدیر هنرمندان از سراسر كشور مواجه شده است. 

وی افزود: نكته مهم در این بخش این است كه مرحله اصلی كلان پروژه هنر شهری جشنواره خانه‌ی بهار، ساخت و نصب آثار فاخر و جذابی را شامل می‌شود كه توسط هنرمندان همزمان با بهار طبیعت و نوروز 97 انجام خواهد گرفت. 

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در ادامه خاطرنشان كرد: شهرداری صرفا آماده‌کننده بستر‌ها و مقدمات اجرایی جشنواره هنر شهری مشهد است و با توجه به خلاقیتی که در نمونه‌های دریافتی مشاهده شد و تلاشی که هنرمندان برای زیبایی‌بخشی به شهر خواهند داشت، به‌طور قطع شهروندان و زائران بارگاه رضوی امسال شاهد تفاوت ملموس استقبال از بهار 97 مشهد نسبت به سال‌های گذشته خواهند بود. 

بختیاری با اشاره به استقبال گسترده هنرمندان از جشنواره هنر شهری مشهد،‌ بیان کرد: حال خوب شهر در گرو حال خوب هنرمندان شهر است و امیدواریم این حال خوب به همت هنرمندانش در آستانه بهار 97 به شهروندان مشهدی و زائران بارگاه رضوی نیز منتقل شود. 

سرپرست امور هنری شهرداری مشهد نیز در حاشیه این بازدید گفت: با اشاره به استقبال شایان هنرمندان شرکت‌کننده در رویداد خانه‌ی بهار، مهلت دریافت آثار در بخش عیدگاه تاكنون دو نوبت تمدید شده و علاوه بر هنرمندان مشهدی، هنرمندانی از تهران، اصفهان، کرمان، کاشان، شیراز، تبریز و سایر شهرهای استان خراسان رضوی، آثار هنری خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند.
جشنواره هنر شهری برای هنرمندان داراي کارکرد هویتي و اقتصادی است

معاون مالی و پ‍شتیبانی شهرداری مشهد نیز در بازديد از دبيرخانه جشنواره هنر شهري مشهد(خانه‌ي بهار) از نزديك با شيوه دريافت و ثبت آثار بخش هنرهاي موقت شهري جشنواره، آشنا شد. 

محمدرضا کلائی، با اشاره به استقبال بسيار خوب هنرمندان از اين رويداد فرهنگي و هنري، اظهار کرد: با ديدن آثار ارسالي،‌ از كميت و خلاقيتي كه هنرمندان در ارائه ماكت‌ها از خود نشان دادند،‌ حقيقتا به‌وجد آمدم. 

کلائی ضمن تحسین شيوه ارائه متفاوت فراخوان جشنواره هنر شهري مشهد، خاطرنشان كرد: در ادوار گذشته هر هنرمند می‌توانست بدون محدوديت تعداد، آثار خود را به دبیرخانه جهت داوری بسپارد، اما امسال در رويداد خانه‌ي بهار به منظور ارتقاي سطح كيفي كارها با تدبيري كه دوستان در مديريت امور هنري انديشيدند، صرفا هر هنرمند تنها مجاز به شركت در حداكثر 3 بخش و ارائه نهايتا 5 اثر در يك بخش است. 

معاون مالی و پ‍شتیبانی شهرداری مشهد پس از بازديد از آثار رسيده به دبيرخانه، گفت: خوشبختانه در همه‌ بخش‌هاي موضوعي جشنواره،‌ نمونه‌هاي شاخصي ديده مي‌شود و به شخصه به عنوان يك شهروند نمونه‌هايي كه در موضوع كمبود آب با فرمي هنرمندانه و مناسب با نوروز بيان شده بود را جزو بهترين‌ها مي‌دانم. 

وي در ادامه افزود:‌ واضح است كه هنرمندان دغدغه کمبود آب را به خوبی درک کردند و خواسته‌اند این مسأله حساس و كليدي كشور را به بهترین شیوه به مخاطبان منتقل کنند.

كلائي با اشاره به نقش برگزاري اين‌گونه جشنواره در رونق مقوله‌ اقتصاد هنر و افزايش رضايت‌مندي هنرمندان، خاطرنشان کرد: جشنواره هنر شهري مشهد براي هنرمندان کارکرد هویتی - اقتصادی دارد و هنرمندان با مشارکت در زيباسازي و فضاسازي شهر ذیل تخصص حرفه‌ای‌شان به آورده‌های مالی مناسبی دست پیدا می‌کنند.

وي در پايان افزود: کسب و کار جدیدي که سال‌ها قبل در مشهد برای هنرمندان در قالب جشنواره استقبال از بهار تعریف شد، امروزه توانسته به دیگر شهرهاي ايران هم گسترش پیدا نمايد و مي‌توان گفت كه شهر مشهد در زمينه‌ هنري‌هاي شهري و اقتصاد هنر در اين بخش، پیشتاز این رخداد هنری در کشور بوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: