• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-6587-5
  • خبرنگار : 15259
  • منبع خبر : ----

«تاریخ ترک‌خورده»، روایتگر بناهای تاریخی مشهد

یک بانوی نقاش مشهدی گفت: نمایشگاه نقاشی تاریخ ترک‌خورده، بناهای تاریخی مشهد را روایت می‌کند.

الهه عامری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه خراسان، پیرامون برگزاری نمایشگاه نقاشی خود در نگارخانه رادین اظهار کرد: نمایشگاه «تاریخ ترک‌خورده»، دومین نمایشگاه انفرادی است که برگزار می‌کنم که در مجموع دارای 15 اثر نقاشی است.

وی افزود: تکنیک به‌کاررفته در تمامی آثار این نمایشگاه، آبرنگ است و هدف اصلی از برگزاری این بود که یک‌سری خانه‌هایی که شاید ندانیم کجا و در چه مکانی هستند را به مخاطبان نشان دهم.

این بانوی نقاش مشهدی پیرامون موضوع آثار خود ادامه داد: در این نقاشی‌ها از آرامگاه فردوسی که یک مکان شناخته‌شده و دیده‌شده است شروع کردم و به خانه‌هایی رسیدم که بسیاری از ما ممکن است هنوز مکان آن‌ها را نشناسیم.

عامری بیان کرد: علت نقاشی کردن این خانه‌ها این بود که خانه محل زندگی است و درواقع قصد داشتم نشان دهم که اجداد ما در گذشته در چه مکان‌هایی زندگی می‌کردند.

وی پیرامون فعالیت‌های قبلی خود اضافه کرد: نمایشگاه قبلی من به نام "باغ بی‌برگی" بود که به‌صورت انفرادی برگزار شد و تکنیک آثار همگی آبرنگ بود. پیش از آن هم هفت نمایشگاه گروهی را با موضوعاتی چون تذهیب، نگارگری، رنگ روغن  و از این قیبل شرکت داشته‌ام.

این بانوی نقاش مشهدی در خصوص میزان استقبال از نمایشگاه نقاشی«تاریخ ترک‌خورده»  گفت: تاکنون استقبال خوبی از نمایشگاه انجام شده که فکر نمی‌کردم و احساس می‌کنم موضوعی را انتخاب کردم که برای مردم جذاب بوده است.

این نمایشگاه نقاشی از روز جمعه، 15 دی آغاز شده و تا بیستم دی‌ماه، از ساعت 17 الی 21 در نگارخانه رادین پذیرای بازدیدکنندگان است. نگارخانه رادین در بلوار سجاد، حامد جنوبی 12، شماره 108 واقع شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: