• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-9214-5
  • خبرنگار : 15072
  • منبع خبر : ----

انعقاد اولین تفاهم‌نامه همکاری معاونت اقتصادی شهرداری مشهد و پژوهشکده ثامن

اولین تفاهم‌نامه همکاری علمی پژوهشی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد با با پژوهشکده ثامن منعقد شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، رضا خواجه نایینی، معاون اقتصادی شهرداری مشهد در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری علمی پژوهشی با پژوهشکده ثامن که در دفتر معاونت اقتصادی شهرداری برگزار شد، اظهار کرد: پژوهشکده ثامن محلی است که اساتید و جوانان با تحصیلات عالی در آن‌جا دور هم جمع شده‌اند. شهرداری مشهد نیز در این دوره شعار شهر هوشمند را مطرح کرده است و شهردار مشهد، در پست‌های مدیریتی، جوانان را به کار گرفته و استفاده از خرد جمعی را در برنامه دارد.

وی افزود: در حوزه اقتصاد شهری، اولین اولویت ما بهتر اداره شدن‌شهر و با کیفیت‌تر زندگی کردن مردم است؛ شهری که درآمدهای پایدار و اقتصاد پویا داشته باشد.

خواجه‌نایینی با بیان اینکه «برای عبور از مشکلات موجود باید همه به هم کمک کنند»، تصریح کرد: همواره درآمد شهرداری‌ها به صدور پروانه ساختمانی وابسته بوده است که باید این نگاه به سوی درآمدهای پایدار متمرکز شود؛ البته این امر زمان‌بر است.

وی بیان کرد: در دوره‌های گذشته، پژوهشکده ثامن به‌عنوان یک منتقد اصلی به ساخت‌وسازهای شهری بوده و حقیقتاً توانسته جریان‌ساز باشد. حال فرصتی به این پژوهشکده داده شده تا با پیشنهادات خود، انتقادات مطرح شده را حل نماید و آرمان‌های خود را برای شهر آرام و با کیفیت اجرایی کند.

معاون اقتصادی شهرداری مشهد افزود: تاکنون در حوزه‌های سرمایه‌گذاری تفاهم‌نامه‌هایی داشته‌ایم ولی در حوزه علمی و پژوهشی این اولین تفاهم است که امیدواریم نام ثامن و امام هشتم، موجب برکت این تفاهم شود.

رئیس پژوهشکده نوین‌شهر معنوی ثامن نیز در بخش دیگری از این مراسم، با اشاره به اینکه «شهر موجودی زنده است»، بیان کرد: در طول سال‌های اخیر ظرفیتی ایجاد شده است و مایلیم این ظرفیت در خدمت سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی و درنهایت در خدمت شهر باشد.

حمیدرضا محروقی افزود: پژوهشکده نوین‌شهر معنوی ثامن با نگاهی چندساحتی تأسیس شده است.

وی با اشاره به دوره مدیریت جدید در شهرداری افزود: در این دوره، مجموعه‌ها و نهادهای مختلفی وجود دارند که ظرفیت‌های ویژه‌ای هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: