• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-4884-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

استاندار مطرح کرد؛

نقش بی‌بدیل بانک‌های خراسان رضوی در ارتقای شاخص‌های اشتغال

استاندار خراسان رضوی گفت : بانک‌ها سال گذشته با عملکرد بسیار مطلوب خود در ارتقا شاخص‌های کسب و کار و اشتغال استان نقش بی بدیلی داشتند.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، علیرضا رشیدیان در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که در دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی موظف به اجرای مصوبات ستادها و کارگروه‌های فرادستی همچون تسهیل، اقتصاد مقاومتی و مانند آن هستند.

وی با تاکید بر لزوم حل مشکلات و مسائل واحدهای تولیدی استان از سوی مدیران در چارچوب اختیارات قانونی، اظهار کرد: اگر رفع موانع، خارج از توان و اختیار آن دستگاه باشد در ستادهای فرادستی مطرح و تصمیم گیری می شود.

استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: این کارگروه و ستادهای فرادستی چون اقتصاد مقاومتی و تسهیل برای چاره اندیشی و حل برخی گره ها و مسائلی است که به دلیل محدودیت اختیارات دستگاه ها قابل حل و فصل نیست .

رشیدیان با بیان اینکه گاهی رفع موانع و گره‌هایی که ایجاد می شود خارج از حیطه  اختیار مدیران است، خاطر نشان کرد: باید از ظرفیت شوراهای بالادستی که قانون اختیارات ویژه ای برای آن دیده و در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و عملیاتی و اجرایی شدن سیاست های 24 گانه ابلاغیه رهبر معظم انقلاب است، استفاده شود.

وی تصریح کرد: مسئولیت هرتصمیمی که در این راستا گرفته و اقدام شود با این ستادها و بالاترین مقام اجرایی آن در استان یعنی استاندار است و اگر مساله‌ای هم باشد بر ذمه مدیر نیست، مدیران اجرایی موظف به اجرا هستند و اگر اشکالی باشد سازمان بازرسی موضوع را از این ستاد پیگیر می شود.

استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: اگر در موردی مصوبه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، مغایرت قانونی داشته باشد اعلام می کنند و در ستاد مرکزی بررسی و تصمیم لغو می شود. 

رشیدیان در ادامه با تاکید بر تسریع در روند معرفی واحدهای تولیدی و جذب تسهیلات رونق تولید استان به بانک‌های عامل، گفت: باید دستگاه‌های مربوطه  یعنی سازمان صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و گردشگری و صنایع دستی و بانک‌های عامل طی تعامل و هماهنگی بیشتر از زمان باقیمانده تا انتهای سال که فرصت چندانی هم نیست عقب ماندگی در این حوزه را به منظور رونق بیشتر اقتصاد و تولید، جبران کنند.

وی با بیان اینکه بانک‌ها سال گذشته با عملکرد بسیار مطلوب خود در ارتقا شاخص‌های کسب و کار و اشتغال استان نقش بی بدیلی داشتند، افزود: در سایه این تعامل و هماهنگی بانک‌ها با بخش‌های دولتی و خصوصی، رتبه استان در شاخص کسب و کار از20 به جایگاه سوم ارتقا یافت .

استاندار خراسان رضوی با اشاره به رشد 13  درصدی اعطای تسهیلات طی هفت ماهه سال جاری از سوی بانک‌‎های استان، اظهار کرد:  انتظار است درحوزه تسهیلات رونق تولید، این منابع به اشتغال و اقتصاد اختصاص یابد و با حساسیت و نگرش قبل به تولید و اشتغال استان کمک شود.

رشیدیان بر ضرورت پایش تسهیلات اختصاصی به واحدهای صنعتی که تا کنون از این منابع استفاده کرده‌اند تاکید و اظهار کرد: همه دستگاه‌ها اعم از سازمان صنعت، معدن و تجارت، شرکت شهرک‌های صنعتی و غیره کمک کنند تا این موضوع پایش و کنترل شود .

 در این جلسه همچنین مسائل و مشکلات هفت واحد تولیدی و صنعتی اعم از معدنی، روغن، چوب، فرآورده‌های لنبی، برق و الکتریک و مانند آن و نیز شهرک صنعتی مشهد در جاده کلات مطرح و تصمیماتی برای حل مسائل آنها گرفته و مصوب شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: